PODZIEL SIĘ
Michael Schumacher

W trakcie Grand Prix w Chinach, Sebastien Vettel planuje niespodziankę dla rodziny swojego przyjaciela i zarazem legendy Formuły 1 Michaela Schumachera.

Dla Michaela Schumachera Grand Prix w Chinach to miejsce wyjątkowe. To właśnie tam w 2006 roku po raz ostatni w karierze sięgnął po tytuł mistrza. Teraz 9 kwietnia w Chinach Sebastian Vettel będzie chciał upamiętnić kierowcę i zarazem swojego przyjaciela. Z tej okazji przygotował specjalny kask na którym namalowany został Schumacher w bolidzie z czasów GP Chin. Za projekt kasku odpowiada Jens Munser.

Vettel pochwalił się kaskiem za pośrednictwem Twittera. Poniżej przedstawiamy jego szkic.

O przyjaźni Vettela z Schumacherem wiadomo od dawna. To właśnie legendarny kierowca był idolem i inspiracją dla młodego Vettela.

Michael Schumacher od 3 lat przebywa na rehabilitacji w swoim domu po wypadku. 30 grudnia 2013 roku przed południem Michael Schumacher przewrócił się podczas jazdy na nartach i uderzył głową w kamień. Do zdarzenia doszło we francuskim kurorcie Meribel. Na początku nic nie wskazywało, że upadek był bardzo poważny. Po 10 minutach pojawili się lekarze i zabrali kierowcę do szpitala. Tego samego dnia wieczorem pojawiły się pierwsze złe informacje. Otóż 44-letni wtedy kierowca dostał krwotoku mózgu i zapadł w śpiączkę. Dopiero po pół roku został z niej wybudzony i przewieziony do domu, gdzie przechodzi rehabilitację.

Od kilku lat do mediów przedostawały się różne informacje na temat jego stanu zdrowia. Jednak rodzina nie komentowała i nie komentuje doniesień prasowych. Aktualny stan zdrowia mistrza świata jest owiany tajemnicą.