PODZIEL SIĘ
Audi Porsche

Prezes zarządu Audi wyznaczył do prac nad nowym projektem najtęższe umysłu obu przedsiębiorstw.

Celem inicjatywy jest wspólne kształtowanie mobilności jutra – taka jest oficjalna zapowiedź Audi oraz Porsche dotyczącej kooperacji w obszarach związanych z elektryfikacją, cyfryzacją i autonomicznej jazdą. Zawieranie koalicji w ramach koncernu Volkswagen to nic nowego. Audi, VW i Porsche od lat współpracują przy produkcji SUV’ów, a nowa umowa przygotowuje zarówno Audi, jak i Porsche na następną dekadę wspólnych prac rozwojowych.

W nadchodzących miesiącach, zespoły składające się z przedstawicieli obu marek przygotują stronę merytoryczną współpracy i określą jej zakres do 2025 roku. Skupią się na wspólnych pracach nad rozwojem architektury pojazdów, modułów i poszczególnych komponentów. Prace projektowe odbywać się będą na różnych polach, a na czele każdej z grup projektowych stać będą osoby reprezentujące koncerny z Ingolstadt i ze Stuttgartu.

Najtęższe umysły z obu przedsiębiorstw wspólnie wyznaczają kurs techniki w przyszłość – podkreśla Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG.

Razem będziemy szybsi w wyścigu o mobilność przyszłości. Wykorzystujemy kompetencje obu przedsiębiorstw i czerpiemy korzyści z synergii – dodaje Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG.

ŹRÓDŁOAudi
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMitsubishi – 100 lat produkcji samochodów
Następny artykułMasz radio w aucie? Zapłacisz abonament RTV
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.