PODZIEL SIĘ
Rajd Rzeszowski Ostberg, fot. Creative Commons by-sa-3.0 de

W zaplanowanym na początek sierpnia Rajdzie Rzeszowskim (03.08 – 05.08), swój udział zapowiedział jeden z czołowych kierowców rajdowych na świecie – Mads Ostberg.

Będzie to jego drugi start w Polsce w przeciągu miesiąca – wcześniej zobaczymy go na mazurskich szutrach w Rajdzie Polski.

Norweg, regularnie startujący w rajdowych mistrzostwach świata, nie znalazł dla siebie w tym roku miejsca w fabrycznym zespole. Nie oznacza to jednak, że zamierza próżnować. Ostberg zdradził swój tegoroczny plan startów. Oprócz rund WRC zamierza zaliczyć cztery dodatkowe rajdy na asfalcie za kierownicą Skody Fabii R5. W czeskiej rajdówce Ostberga zobaczymy w dwóch rundach mistrzostw Europy oraz dwóch rundach mistrzostw Hiszpanii.

Dla polskich kibiców najważniejszą wiadomością jest to, że jednym z rajdów z ERC ma być Rajd Rzeszowski, który po raz kolejny trafił do kalendarza europejskiego czempionatu. Drugą rundą z tej serii w programie Ostberga będzie Rally di Roma Capitale. Dwa pozostałe z dodatkowych startów Mad Mads ma zaliczyć w Hiszpanii.

W WRC 29-latek ze Skandynawii zaliczy najprawdopodobniej wszystkie pozostałe rundy za kierownicą Forda Fiesty WRC w najnowszej specyfikacji. Pod znakiem zapytania pozostaje jedynie zamykający sezon Rajd Australii.
Mads Ostberg startuje w WRC od 2006 roku. Jak dotąd wygrał jedną rundę – Rajd Portugalii w 2012 roku, oprócz tego 13-krotnie stawał na podium. W klasyfikacji generalnej dwukrotnie był czwarty – w 2012 i 2015 roku.