PODZIEL SIĘ
Ford Mustang

Bardzo możliwe, że niebawem będzie najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na świecie.

Ford Mustang jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 50 lat. Z danych IHS Markit wynika, że dzięki wzrostowi sprzedaży w Europie i kilkunastu innych krajach, jest najchętniej kupowanym „sportowcem” na świecie. W 2016 roku najnowsza generacja Mustanga podbiła serca ponad 150 000 klientów. Globalna sprzedaż zwiększyła się o 6 procent w stosunku do roku 2015. Sprzedaż poza Stanami Zjednoczonymi wzrosła o 101 procent i wyniosła 45.000 egzemplarzy.

W Europie klienci zamówili 15,335 egzemplarzy Mustangów – najwięcej we Francji, Szwecji, Polsce, Czechach, w Rumunii, Finlandii, Grecji i na Węgrzech. Pozycję lidera w segmencie aut sportowych Ford Mustang zawdzięcza nie tylko zwiększonemu popytowi m.in. w Niemczech, czy Chinach, ale także świetnym wynikom sprzedaży w mniejszych krajach takich jak Nowa Kaledonia, Gibraltar czy Bonaire.

Ford Mustang jest również zdecydowanym liderem w rankingu sprzedaży samochodów sportowych wśród wszystkich marek popularnych oraz luksusowych oferujących tego typu auta w Polsce. Według bazy danych CEPiK, w okresie od stycznia do grudnia 2016 roku zarejestrowanych zostało 506 Mustangów.

Od momentu uruchomienia sprzedaży w Chinach w 2015 r. ikona amerykańskiej motoryzacji jest najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na największym rynku motoryzacyjnym na świecie. Z danych IHS Markit wynika, że w 2016 roku sprzedaż w Chinach wzrosła o 74 procent.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkoda w Księdze Rekordów Guinessa
Następny artykułZaskakujaca decyzja szefa Ferrari
Robert Ocetkiewicz
Od wielu lat pasjonat motoryzacji. Pomysł na stworzenie serwisu o tej tematyce zrodził się w jego głowie już dawno, ale dopiero w 2011 roku znalazł czas, aby się temu poświęcić. Data 4 sierpnia została więc u niego zapisana w kalendarzu jako początek czegoś nowego i przygody, która ma nadzieję zaowocuje dobrymi tekstami i sporym gronem wiernych czytelników.
  • pat

    Nic już nas nie zaskoczy naprzykład to i-terefere.pl/nowy-znak-drogowy-zobacz-gdzie-juz-jest/

  • Trochę przereklamowane ale klasyk- niewątpliwie.
    https://rcp.com.pl/