PODZIEL SIĘ
Noc muzeów

Jak co roku w wielu polskich miastach w połowie maja organizowana jest noc muzeów. Tegoroczny event fani motoryzacji będą mogli spędzić razem z Citroenem.

Już 18 maja będziemy mieli okazję odwiedzić setki muzeów i zabytków w kilkunastu polskich miastach. Wiele firm i instytucji także dołącza do wydarzenia i przygotowuje własne programy, które często zadziwiają swoją oryginalnością. Citroën postanowił podczas nocy muzeów przybliżyć uczestnikom historię swojej działalności.

Co przygotowała francuska firma?

W tym roku Citroën świętuje setną rocznicę swojej działalności, specjalnie na tę okazje przygotował kilka ciekawych atrakcji. W warszawskich Łazienkach Królewskich będziemy mogli podziwiać wystawę zabytkowych Citroenów prezentujących markę na przekroju stu lat. Dodatkowo obok “staruszków” ujrzymy najnowsze modele francuskiego producenta. Uczta dla fanów motoryzacji rozpocznie się już o godzinie 14:00 i potrwa aż do 19:00. Podczas wydarzenia właściciele zabytkowych pojazdów oraz przedstawiciele Citroëna będą do dyspozycji uczestników i odpowiedzą na wszelkie ich pytania.

Po zakończeniu pikniku pojazdy wyruszą na paradę ulicami miasta. Trasa przejazdu ciągnie się przez Plac zbawiciela i Plac Trzech Krzyży, Rondo de Gaulle’a, Rondo Dmowskiego i Rondo ONZ, plac Grzybowski, ulicę Królewską, a swój pochód zakończą na Placu Teatralnym. Lecz to nie koniec wydarzenia. Wszystkie pojazdy będziemy mogli podziwiać do północy w trzech punktach:

  • Muzeum Rzeźby, Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie
  • Zamek Ujazdowski
  • Plac Konesera.

Oprócz tego będziemy mogli odpowiedzieć ponad 200 muzeów,uczelni, teatrów i różnych państwowych instytucji. Wszystko to w pełni za darmo i dostępne aż do późnych godzin nocnych.