PODZIEL SIĘ
RS4 Avant
fot. Carscoops

Audi ostatnimi czasy poddało procesowi faceliftingu swoje modele z rodziny A4 i S4. Teraz nadszedł czas na RS4 Avant. Co w nim zmieniono?

Portal Carscoops donosi, że fotografom współpracującym z redakcją udało się zbliżyć do odnowionego projektu i wykonać dokładne zdjęcia modelu. Wszystkie modyfikacje przypominają te wprowadzone niecały miesiąc temu w Audi A4 i S4. RS4 Avant zyska nowe reflektory LED i tylne światła, przeprojektowano także grilla. Kratka będzie miała trójwymiarową konstrukcję, złożoną  z dużych wkładek o strukturze plastra miodu. Elementem wyróżniającym są zderzaki, które będą posiadały unikalne wzory specjalnie zaprojektowane dla RS4 Avant. Będą one najbardziej widoczne na tylnym końcu pojazdu, który będzie zdominowany przez dyfuzor otoczony przez owalne rury wydechowe. W modelu zostały zmienione także błotniki, które uległy niewielkiemu rozszerzeniu.

RS4 Avant
fot. Carscoops
Wnętrze

We wnętrzu pojazdu nie powinniśmy spodziewać się zbyt dużych zmian. Audi zmodernizuje jedynie system audio-nawigacyjny MMI. Zwiększony zostanie centralnie montowany ekran dotykowy ze zmienioną grafiką i menu, a także usunięto pokrętła z konsoli. Oczywiście RS4 skorzysta również z nowych systemów wspomagających kierowcę, w tym adaptacyjnego tempomatu z funkcją Stop & Go do automatycznej kontroli odległości i wspomagania wydajności predykcyjnej. Układ napędowy RS4 Avant niczym nowym nas nie zaskoczy, możemy spodziewać się tego samego silnika V6 o pojemności 2,9 litra z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje moc 444 KM i zapewnia maksymalny moment obrotowy na poziomie 600 Nm. Motor połączony jest ze standardową ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na wszystkie koła quattro. RS4 Avant przyśpiesza do “setki” w zaledwie 4,1 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 280 km/h

RS4 Avant
fot. Carscoops