PODZIEL SIĘ
Citigoe iV i Superb iV
fot. Škoda

Coraz więcej koncernów decyduje się na przestawienie swoich torów produkcyjnych na pojazdy zeroemisyjne. Škoda postanowiła ruszyć w tym kierunku pełną parą i zaprezentowała swoje dwa elektryczne modele: Citigoe iV i Superb iV.

Czeskie przedsiębiorstwo wprowadza swój inwestycyjny plan w życie. W przeciągu najbliższych pięciu lat Škoda zainwestuje dwa miliardy euro w rozwój pojazdów zeroemisyjnych i nowych usług mobilnych. Nowo zaprezentowane modele są dopiero początkiem nowej rodziny pojazdów opatrzonej szyldem iV, która w niedługim czasie rozszerzy się o kolejnych członków. Plan koncernu zakłada także produkcje ładowarek ściennych, które umożliwią ładowanie pojazdów w warunkach domowych. Dodatkowo marka wprowadzi w swoich pojazdach system inteligentnego wyszukiwania najbliższej stacji ładowania, co zapewne oszczędzi czasu i nerwów kierowcom.

Citigoe iV i Superb iV
fot. Škoda
Nowe modele

Skoda Citigoe iV przypadnie do gustu tym klientom, którzy stawiają na jazdę miejską. Pojazd dzięki swoim stosunkowo niewielkim rozmiarom idealnie nadaje się do poruszania po zatłoczonych uliczkach. Pod maską znajdziemy silnik elektryczny o mocy 61 kW zasilany akumulatorem litowo-jonowy o pojemności 36,8 kWh zapewniający zasięg do 265 km na jednym ładowaniu.

Superb iV w przeciwieństwie do swojego “mniejszego brata” wyposażona jest w napęd hybrydowy plug-in. Obecność dwóch motorów drastycznie zmniejsza zasięg elektryczny pojazdu. Akumulator litowo-jonowy ma pojemność zaledwie 13 kWh, co pozwala na pokonanie jedynie 55 km na samej energii elektrycznej. Superb może natomiast pochwalić się zdecydowanie większą mocą, oba silniki generują łącznie 218 KM.

Škoda prezentując swoje zeroemisyjne pojazdy realizuje założenia strategii zrównoważonego rozwoju GreenFuture, która stawia na redukcje emisji dwutlenku węgla o 30% we flocie pojazdów czeskiej marki. W przeciągu najbliższych czterech lat oferta koncernu wzbogaci się o kolejne dziesięć częściowo lub w pełni elektrycznych pojazdów.

Citigoe iV i Superb iV
fot. Škoda
  • Super, że kolejna marka stawia na samochody elektryczne. To powinna być przyszłość motoryzacji, niestety w Polsce wciąż mamy bardzo mało stacji ładowania samochodów.

    ________________
    https://leaseland.pl/