PODZIEL SIĘ
Pininfarina Battista
fot. Pininfarina

Włosi już nie raz pokazali, że potrafią projektować potężne samochody, które zaskakują mocą i osiągami. Podobnie jest w przypadku elektrycznego Pininfarina Battista generującego 1873 KM. 

Pininfarina debiutuje właśnie w Wielkiej Brytanii, stąd też rozpoczęła przedsprzedaż swojego superauta. Battista prezentowana jest w Brytyjskiej Bibliotece Głównej od 6 do 9 czerwca, w ramach wystawy „Leonardo da Vinci: Umysł w ruchu”. Warto wspomnieć, że pojazd będzie należał do niezwykle luksusowych i limitowanych samochodów, a na jego zakup nie każdy będzie mógł sobie pozwolić. Zostanie zbudowanych tylko 150 egzemplarzy, w czym 50 trafi do Ameryki Północnej, a reszta na Bliski Wschód. Za ten model przyjdzie nam zapłacić ponad 2,5 miliona dolarów.

Pininfarina Battista
fot. Pininfarina
Pininfarina Battista

„Battista da Ci nowy wygląd i styl, Leonardo od wieków”, powiedział podczas wczorajszego podglądu VIP dyrektor projektu Luca Borgogno. Model został zaprezentowany światu na marcowym Salonie Samochodowym w Genewie w 2019 r. Supersamochód uzyskał miano luksusowego elektrycznego hiperkonkurencyjnego GT. Elektryczne jednostki napędowe generują łącznie aż 1873 KM i zapewniają maksymalny moment obrotowy na poziomie 2300 Nm. Model wykonuje sprint “od zera do setki” w czasie krótszym niż 2 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi aż 350 km/h. Battista oprócz potężnego napędu może pochwalić się wytrzymałym akumulatorem litowo-jonowym o niesamowitej wydajności. Jego pojemność wynosi aż 120 kWh, co umożliwia pojazdowi przejechanie 483 km na jednym ładowaniu. Dodatkowo obsługuje on szybkie ładowanie DC.

Pininfarina Battista jest bardzo ciekawym projektem, obok którego fani superszybkich samochodów nie mogą przejść obojętnie. Potężne jednostki napędowe w połączeniu z akumulatorem o ogromnej wydajności pokazują, że pojazdy zeroemisyjne potrafią zaskakiwać swoją mocą i wydajnością.

Pininfarina Battista
fot. Pininfarina