PODZIEL SIĘ
Ram1500 EcoDiesel
fot. Ram

Tydzień po tym, jak GM opublikował specyfikację swojego nowego 3,0-litrowego turbodieselowego silnika Duramax V6, Ram Trucks rzuca więcej szczegółów o swoim potężnym pick-upie 1500 EcoDiesel.

Koncern twierdzi, że dzięki potężnej jednostce napędowej ich najnowszy model stanie się najmocniejszym półtonowym pickupem z silnikiem wysokoprężnym. Zupełnie nowy silnik EcoDiesel V6 trzeciej generacji zapewnia większą moc i moment obrotowy w porównaniu z jego poprzednikiem. W 2020 Ram 1500 V6 generuje moc 260 KM i zapewnia maksymalny moment obrotowy na poziomie 650 Nm. Według producenta nowy turbodiesel ma zapewnić „doskonałą oszczędność paliwa”, chociaż nie opublikowano jeszcze żadnych danych dotyczących spalania. Mimo to firma spodziewa się, że będzie ono najwydajniejsze w tym segmencie. 

Ram1500 EcoDiesel
fot. Ram
Najpotężniejszy Pick-up

Ponadto 2020 Ram 1500 EcoDiesel zapewni zdolność holowania do 5697 kg. „Nowy Ram 1500 EcoDiesel to najmocniejszy w Ameryce półtonowy pick-up z silnikiem wysokoprężnym, kontynuujący przewagę momentu obrotowego Ram Duty i osiągający to, czego nie ma żaden inny producent, z momentem obrotowym do 650 Nm w 3,0-litrowym silniku”, powiedział Reid Bigland, szef marki Ram. Warto wspomnieć, że słowo „najpotężniejszy” odnosi się do maksymalnego momentu obrotowego, a nie maksymalnej mocy, która jest o 17 KM niższa w Ram 1500 EcoDiesel niż w Silverado 1500 Diesel. Nowy silnik wysokoprężny jest dostępny we wszystkich modelach i konfiguracjach, w tym po raz pierwszy w Ram Rebel. Sprzedaż rozpoczyna się w pod koniec 2019 r., a przypuszczalna cena i zużycie paliwa zostanie ogłoszone bliżej daty sprzedaży.