PODZIEL SIĘ
kosiarka V2

Jeżeli myślisz, że tylko samochody potrafią osiągać duże prędkości na jezdniach to grubo się mylisz. A co gdyby tak kosiarka potrafiła jechać szybciej od twojego auta? Niemożliwe, a jednak.

Kilka lat temu Honda pokazała, że oprócz samochodów potrafi także konstruować wyścigowe kosiarki. Co ciekawe maszyną do koszenia trawy udało się ustalić kilka rekordów prędkości w tym ten najważniejszy – Guinnessa. Japoński koncern uznał, że ponownie zaskoczy świat motoryzacji i stworzył drugą generacje kosiarki oznaczoną szyldem V2. Maszynę napędza 1-litrowy silnik z motocykla CBR1000RR Fireblade SP, który generuje moc 200 KM przy 13.000 obr/min. Oznacza to, że jest dwa razy potężniejsza od swojej poprzedniczki. Warto także dodać, że w połączeniu z wagą wynoszącą zaledwie 69,1 kg, Kosiarka V2 posiada lepszy stosunek mocy do masy niż Bugatti Chiron.

kosiarka V2
Osiągi
Swój sprint od “zera do setki” wykonuje w oszałamiającym czasie poniżej 3 sekund, a prędkość 100 mil na godzinę osiąga po czasie 6,285 sekundy, co stanowi nowy rekord Guinnessa. Pojazd jest w stanie rozpędzić się aż do prędkości 243 km/h. Kosiarka wyposażona została w silnik elektryczny zasilany dwoma specjalnymi bateriami, który napędza specjalny wirnik wykonany z włókna węglowego. Warto dodać, że kosiarka rzeczywiście jest w stanie kosić trawę.

Wyścigowa kosiarka V2 od Hondy świadczy o fantazji japońskiego koncernu, który jak widać, nawet w maszynie do ścinania trawy musiał zamieścić potężny silnik. Choć co prawda widok tego typu pojazdu na polskich drogach byłby ciekawy to jednak wątpię, aby znaleźli się chętni na jej zakup. W końcu po co komuś kosiarka szybsza od niejednego samochodu?