PODZIEL SIĘ
BMW serii 8 Gran Coupe
fot. BMW

Po niedawnej premierze BMW M8 Coupe i Cabrio nadszedł czas na większe Gran Coupe, które trafi na polski rynek tuż po wakacjach. Oto jego wygląd i osiągi.

BMW serii 8 Gran Coupe dołącza do rodziny “ósemek” jako wersja bardziej praktyczna, stąd też będzie mogła pochwalić się większymi rozmiarami. Nowy model będzie 228,6 mm dłuższy, 30,5 mm szerszy i 55,9 mm wyższy od tradycyjnej wersji Coupe. Zwiększono także rozstaw osi o 200,7 mm, co zapewni zdecydowanie więcej miejsca pasażerom zasiadającym w tylnym rzędzie. Według producenta otrzymają oni o 86,4 mm więcej miejsca nad głowami, 180,3 mm na nogi i 199,5 mm na ramiona.  Lekkiemu powiększeniu uległ również bagażnik, który pomieści 19,8 l więcej niż Coupe. Wszystkie te zmiany wpłynęły na masę pojazdu, która zwiększyła się o 70 kg.

BMW serii 8 Gran Coupe
fot. BMW
Wnętrze i napęd

Wnętrze kokpitu będzie do złudzenia przypominać to, które widzieliśmy w BMW serii 8 Coupe. Podobnie sprawa wygląda z listą opcjonalnego wyposażenia i systemów asystujących kierowcy. Dostaniemy do wyboru trzy jednostki napędowe, które są zdecydowanie słabsze niż te znajdujące się pod maską pozostałych “ósemek”. BMW serii 8 Gran Coupe zaoferuje nam dwa motory benzynowe i jednego diesla. Silnik wysokoprężny 3,0 l znajdziemy w BMW 840d xDrive Gran Coupe i będzie on zapewniał moc na poziomie 320 KM. Wersje zawierające silnik benzynowy zostaną oznaczone szyldem 840i xDrive oraz M850i xDrive. Pierwszy z nich ma pojemność 3,0 l i generuje moc 340 Km. Pod maską modelu opatrzonego literą “M” znajdziemy z kolei silnik 4,4 l generujący moc 530 KM.

Model trafi na polski rynek motoryzacyjny pod koniec wakacji, lecz jak na ten moment nie znamy jego ceny. Zapewne przyjdzie nam za niego zapłacić nieco ponad 500 tyś złotych.