PODZIEL SIĘ
Renault Captur

Po raz kolejny francuskiemu koncernowi nie udało się utrzymać w tajemnicy wyglądu najnowszego modelu. Oto jak wygląda nowe Renault Captur.

Renault już od dłuższego czasu pracowało nad nową generacją Captur, a zdjęcia wszelakich prototypów krążyły po sieci, lecz dopiero teraz udało się przyłapać model bez kamuflażu. Zawdzięczamy to fotografom pracującym na chińskim rynku, a ich fotografie natychmiast ukazały się w lokalnych portalach motoryzacyjnych. Zapewne wersja europejska niewiele będzie odbiegać od tej widzianej w Chinach, więc możemy być prawie pewni co do jej wyglądu.

Zmiany

Nadwozie nowego Renault Captur zostało zdecydowanie odświeżone. Jajowate przednie reflektory ustąpiły miejsca światłom w kształcie litery C, które możemy spotkać w nowym Clio. Przeprojektowana także tylne reflektory oraz zderzak. Ciekawostką jest to, że klapa od bagażnika została pomniejszona względem poprzedniej generacji. Jej próg jest teraz o 10 cm wyższy niż u poprzednika. Model posiada wiele chromowanych dodatków między innymi zmienioną atrapę chłodnicy, wloty przednie powietrza oraz końcówki wydechu w tylnym zderzaku. Dużym zaskoczeniem jest gama dostępnym silników w której nie znajdziemy wersji w pełni elektrycznej. W planach jest jedynie model hybrydowy. Oprócz tego będziemy mogli się spodziewać około 5 jednostek napędowych do wyboru. Największym rywalem Renault Captur będzie zapewne nowa generacja Peugeota 2008. Nie znane są także dokładne osiągi, ani data premiery pojazdu.

Renault Captur