PODZIEL SIĘ
BMW M3 i BMW M4
Fot. BMW

BMW M3 i BMW M4 należą do flagowych projektów koncernu, dlatego są bardzo wyczekiwane przez fanów marki. Niestety na ich debiut przyjdzie nam czekać jeszcze rok.

BMW M3 jak na ten moment jest modelem niemożliwym do kupienia. Niestety niespełnia on najnowszych przepisów dotyczących emisji WLTP i musiał zostać wycofany z rynku. M4 natomiast jest dostępna w ofercie producenta, lecz w najbliższym czasie jej generacja zostania zastąpiona nowszym odpowiednikiem. Dlatego też, tak późna data premiery jest zaskakująca. Jak donosi portal Car and Driver oba modele doczekają się swojego debiutu dopiero w połowie przyszłego roku.

BMW M3 i BMW M4
Fot. BMW
BMW M3 i BMW M4

Usportowione modele od swojej tradycyjnej wersji będą różnić się nadwoziem, które nabrało sportowych kształtów. Otrzymamy między innymi spoiler, dyfuzory i większe wloty powietrza, z których większość będzie wykonana z włókna węglowego. Jeżeli chodzi o felgi, to ich dedykowane wersje będą zaczynały się o 19 cali. Dodatkowo auta otrzymają specjalne kolory lakierów i możliwość wykończenia wnętrza. Pod maską modeli znajdziemy dość potężne jednostki napędowe. W obu przypadkach będzie to sześciocylindrowy silnik BMW S58 3,0 l, który także możemy spotkać w BMW X3 M. Oba modele będą mogły pochwalić się mocą 480 KM, a w przypadku wersji Competition 509 KM. Chodzą także pogłoski że BMW M3 będzie dostępne także w wersji z napędem na tylną oś oraz manualną skrzynią biegów, co przez lata było znakiem rozpoznawczym bawarskiej marki. Niestety wiązałoby się to ze spadkiem mocy do 460 KM. Oba modele zdecydowanie warte są uwagi, a tylnonapędowa wersja M3 może podbić serca fanów, którzy z niepokojem spoglądali na kolejne modele z przednim napędem.