PODZIEL SIĘ
Mazda CX-30
Fot. Mazda

Mazda CX-30 trafiła na polski rynek motoryzacyjny, a co za tym idzie poznaliśmy jej ceny i specyfikację. Model będzie dostępny w czterech wersjach wyposażenia.

Mazda CX-30 będzie nowym crossoverem oferowanym przez japoński koncern i uplasuje się pomiędzy CX-3, a CX-5. Od “trójki” różni ją większy o 25 mm prześwit oraz pojemniejszy bagażnik. W najmniejszym crossoverze od Mazdy pomieści on 295 l, natomiast w CX-30 aż 430 l. Mają jednak ze sobą także wiele wspólnego, między innymi płytę podłogową oraz oferowane silniki. Zaś co do samego wnętrza, jest ono prawie identyczne w obu modelach. Tak, jak wcześniej wspomniałem Mazda CX-30 będzie dostępna w naszym kraju w czterech wariantach: Kai, Kanjo, Hikari oraz Enso.

Mazda CX-30
Fot. Mazda
Mazda CX-30 wersja Kai

W tym wariancie crossover zostanie wyposażony w system monitorowania martwego pola lusterek oraz ruchu poprzecznego przy cofaniu, czujniki parkowania z tyłu oraz przycisk do uruchamiania silnika, aktywny tempomat, a także skórzaną kierownicę i system multimedialny z ekranem 8.8″ oraz kolorowy wyświetlacz Head-Up znajdujący się na przedniej szybie. Pod maską znajdziemy 2-litrowy silnik generujący moc 122 KM z sześciostopniową przekładnią automatyczną bądź manualną. Za wersje wyposażoną w automat przyjdzie nam zapłacić od 109 900 złotych, zaś za manual będziemy musieli dopłacić kolejne dwa tysiące złotych.

Mazda CX-30 wersja Kanjo

Kanjo oprócz powyższego wyposażenia otrzyma dodatkowo czujniki parkowania z przodu, kamerę cofania oraz bezkluczykowy system dostępu i funkcję podgrzewania kierownicy oraz foteli przednich. W tej wersji otrzymamy już szerszy wybór jednostek napędowych. Będziemy mieli do wyboru 2-litrowy motor o mocy 122 KM bądź 180 KM. W każdym z przypadków otrzymamy także możliwość doboru skrzyni biegów oraz opcjonalnie napędu na cztery koła. Ceny Kanjo, w zależności od wybranego silnika i przekładni oscylują od 108 900 do 138 900 złotych. Dodatkowo za pakiet wyposażenia sport będziemy musieli dorzucić kolejne pięć tysięcy złotych.

Mazda CX-30 wersja Hikari

Zawiera dodatkowo przednie reflektory matrycowe LED z funkcją oświetlania adaptacyjnego, nagłośnienie Bose, system kamer generujących widok 360° oraz przyciemniane szyby tylne. Gama silników i przekładni prezentuje się tak samo jak w przypadku Kanjo. Ceny tego wariantu zaczynają się od 119 900 i kończą na 149 900 złotych.

Mazda CX-30 wersja Enso

Ostatni wariant crossovera zostanie wzbogacony dodatkowo o skórzaną tapicerkę, fotel kierowcy regulowany elektrycznie z pamięcią ustawień oraz z regulacją położenia odcinka lędźwiowego. W tym przypadku otrzymamy do wyboru 2-litrowy silnik generujący moc 180 KM z automatyczną bądź manualną skrzynią biegów oraz opcjonalnym napędem na wszystkie koła. Tutaj ceny zaczynają się od 141 900 za automat oraz 149 900 za manual. Za napęd 4×4 przyjdzie nam zapłacić dodatkowo 10 000 złotych.