PODZIEL SIĘ
Volkswagen T-Roc Cabrio
fot. Carscoops

Uliczne testy samochodów są nieodzownym elementem w procesie tworzenia nowego modelu, lecz dają także idealną okazję do przedpremierowego zobaczenia projektu. Nowy T-Roc Cabrio został przyłapany na miejskiej jeździe.

Niemiecki koncern wyszedł z ciekawym pomysłem, aby poszerzyć rodzinę popularnego crossovera T-Roc o wersję Cabrio. Inicjatywa spotkała się już z bardzo zróżnicowanymi opiniami. Część fanów motoryzacji wychwala Volkswagena za ten model, pozostali natomiast uważają, że to błąd, a przygoda T-Roc Cabrio zakończy się fiaskiem. Nie jest jednak tajemnicą, że koncern już od ponad roku testuje swój ciekawy projekt, lecz dopiero teraz udało się ująć go na materiale video. Możemy dojrzeć zmiany jakie zostały wprowadzone, by przekształcić crossovera w cabrio.

Co zmieniono?

Największą różnicą jest wielkość samochodu. Został on znacząco skrócony, a bagażnik wzbogacono o półkę, w której chować się będzie płócienny dach. Model zostanie wyposażony tylko w jedną parę drzwi, które uległy wydłużeniu, aby umożliwić pasażerom wchodzenie na tylną kanapę. Światła, mimo znacznego przeprojektowania tyłu pojazdu nie zmienią swojego kształtu. Volkswagen T-Roc Cabrio zadebiutuje dopiero w przyszłym roku i będzie zapewne jednym z bardziej wyczekiwanych modeli. Będzie to pierwszy kabriolet niemieckiego koncernu, który został oparty na crossoverze. Czy zostanie on ciepło przyjęty przez fanów motoryzacji dowiemy się dopiero podczas jego premiery.