PODZIEL SIĘ
Chevrolet Camaro

Najprawdopodobniej dni modelu Chevrolet Camaro są już policzone. Samochód nie doczeka się kolejnej generacji, a po bieżącej zniknie z rynku.

Informację o porzuceniu produkcji kolejnych odsłon Camaro oraz o jego zniknięciu z rynku podało Muscle Cars & Trucks. Powołuje się ono na anonimowe źródła w General Motors, według których inżynierowie wstrzymali prace nad nową generacją Chevroleta Camaro. Ostatnie egzemplarze tego modelu zjadą z taśm produkcyjnych w 2023 roku, a sam Camaro nie doczeka się następcy. Rzekomym powodem tej decyzji jest coraz słabsze zainteresowanie tym pojazdem, a co za tym idzie niska sprzedaż. Dodatkowo koszty produkcji przewyższają zyski.

The Drive postanowiło potwierdzić tę informację i skontaktowało się z General Motors prosząc o komentarz w tej sprawie. Otrzymali od nich jedynie krótką odpowiedź, która nic nie wnosi do sprawy: “Nie będziemy angażować się w te spekulacje”. Jak widać zarówno nie zdementowali plotki, jak i jej nie potwierdzili. Sam Chevrolet Camaro miewał już swoje wzloty i upadki, ma także na swoim koncie kilkuletnią przerwę w produkcji. Samochód przestał być produkowany po czwartej generacji w 2002 i powrócił dopiero w 2009. Miał wtedy konkurować z Dodge’em Challengerem.

Zniknięcie Chevroleta Camaro należy jak na ten moment traktować jako plotkę. Choć General Motors oficjalnie jej nie potwierdziło, to także nie dało jasne deklaracji, że Camaro doczeka się kolejnej generacji.