PODZIEL SIĘ
Całkowicie elektryczny Lexus
Lexus UX 2019

Z powodu zaostrzanych norm dotyczących spalania, coraz więcej koncernów postanawia inwestować w pojazdy zeroemisyjne. W październiku zostanie przedstawiony pierwszy całkowicie elektryczny Lexus.

Już od początku bieżącego roku na rynku motoryzacyjnym krążyły pogłoski mówiące, że Lexus pracuje nad nowym w pełni elektrycznym pojazdem. Na oficjalne potwierdzenie tej informacji przyszło nam trochę poczekać. Pod koniec kwietnia koncern potwierdził, że do ich oferty trafi taki pojazd. Najprawdopodobniej będziemy mogli go zobaczyć już w październiku podczas targów motoryzacyjnych w Tokio.

Całkowicie elektryczny Lexus

Sam pojazd jest jak na ten moment owiany tajemnicą i nie wiemy o nim zbyt dużo. Zostanie on najprawdopodobniej zbudowany na podstawie crossovera Lexus UX, lecz jego nadwozie ulegnie zmianie. Istnieje spora szansa, że do budowy modelu zostanie wykorzystana płyta podłogowa, którą Toyota rozwija razem z Subaru. Japoński koncern planował także stworzyć silniki elektryczne, które byłyby montowane na kołach pojazdu. Być może postanowi wykorzystać je w tym modelu.

Toyota zapowiedziała, że do 2025 roku planuje wprowadzić do swojej oferty aż 10 w pełni elektrycznych samochodów. Część z nich będzie dotyczyła także podlegającemu jej Lexusowi. Do października pozostało jeszcze bardzo dużo czasu, istnieje więc szansa, że do Tokio Motor Show Lexus przedstawi światu nagrania bądź grafiki, które uchylą rąbka tajemnicy i podpowiedzą nam, czego będziemy mogli się spodziewać.

 

Całkowicie elektryczny Lexus
Lexus UX 2019