PODZIEL SIĘ
Karawan pogrzebowy

W wyścigach typu drag racing możemy spotkać najróżniejsze pojazdy, które zostały poddane głębokim modyfikacjom. Co się stanie gdy Karawan pogrzebowy uzbroimy w silnik V8?

W wyścigach drag racing może wystartować praktycznie każdy pojazd. Samochody w nim startujące mierzą się z dystansem 1/4 mili czyli lekko ponad 402 metrów, zaś sam typ wyścigów wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Na ostatnich zawodach mogliśmy podziwiać karawan pogrzebowy, który prześcignąłby nie jedno sportowe auto.

Wyścigowy karawan pogrzebowy

Na pierwszy rzut oka od razu widać, jakie było wcześniejsze przeznaczenie tego pojazdu. Tym razem jego widok mógł wzbudzić pozytywne emocje, a nie jak miał w zwyczaju tylko te negatywne. Pod maską karawanu pogrzebowego znajdziemy potężny silnik V8, który generuje zaskakującą moc 910 koni mechanicznych. Swój wyścig na ćwierć mili ukończył w bardzo dobrym czasie 10,2 sekundy osiągając na mecie prędkość 225 km/h. Warto także zauważyć, że jego numer startowy składa się z trzech szóstek, których kombinację znajdziemy także w numerze VIN.

Ten pojazd z pewnością rozruszałby niejednego z pasażerów spoczywających na tyłach samochodu. Taki karawan pogrzebowy mógłby stać się interesującą reklamą jednego z Bytomskich zakładów pogrzebowych, który zdobył swoją popularność kontrowersyjnymi wpisami na forach społecznościowych. Osobiście wolałbym zasiąść za kółkiem tego pojazdu niż skorzystać z jego usług. Karawan pogrzebowy możemy podziwiać na nagraniu z minionego eventu: