PODZIEL SIĘ
Mercedes-Benz Klasy X

Debiut niemieckiego koncernu w segmencie pick-upów nie należy do udanych. Mercedes-Benz Klasy X nie został zbyt ciepło przyjęty przez rynek motoryzacyjny. Modelowi grozi wycofanie ze sprzedaży.

Mercedes włożył ogromne sumy pieniężne w debiut swojego pierwszego pick-upa. Niestety mimo licznych akcji promocyjnych i popularnej marce wyniki jego sprzedaży są fatalne. W zeszłym roku niemiecki koncern sprzedał jedynie 16.700 sztuk tego modelu w Europie, Australii i RPA. Taki wynik jest z pewnością niezadowalający. Pewne jest, że z powodu tak nikłego zainteresowania Mercedes-Benz Klasy X nie doczeka się drugiej generacji, a ewentualny facelifting stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Automobilwoche podając za źródło osoby pracujące w Daimlerze ogłosił, że koncern planuje ograniczyć koszta związane z tym modelem, a następnie wycofać go ze swojej oferty.

Dlaczego Mercedes-Benz Klasy X nie pobił rynku?

Głównym powodem klęski pick-upa od Mercedesa było bazowanie na Nissanie Navara. Spora część elementów została z niego zapożyczona, co nie mogło skończyć się dobrze. Może nie byłby to aż tak duży problem, gdyby nie fakt, że oba modele znacząco różnią się ceną. Mercedes-Benz Klasy X kosztuje od 132.800 zł, natomiast jego pierwowzór jest aż o 35 tysięcy tańszy. Warto także dodać, że oba pojazdy praktycznie nie różnią się właściwościami jezdnymi. Tak więc lekkie przemodelowanie Nissana Navary oraz ubranie go w logo Mercedesa przy jednoczesnym podniesieniu ceny o ponad 30 procent okazało się gwoździem do trumny tego projektu.

Mercedes-Benz Klasy X