PODZIEL SIĘ
Audi SQ7 TDI
fot. Audi

Pod koniec czerwca niemiecki koncern zaprezentował nowe Audi Q7. Nadszedł teraz czas na facelifting usportowionej wersji oznaczonej “eską”. Oto Audi SQ7 po odświeżeniu.

Odświeżenie modelu nie niosło ze sobą kolejnej generacji, lecz jedynie znaczące odmłodzenie jego wyglądu. Pod maską SUV-a znajdziemy znany z poprzedniej wersji czterolitrowy podwójnie doładowany silnik wysokoprężny V8 generujący moc 435 KM i zapewniający maksymalny moment obrotowy na poziomie 900 Nm. Podobnie sprawa wygląda z napędem oraz skrzynią biegów. Znajdziemy tu standardowo napęd na wszystkie koła oraz 8-stopniowy automat. Audi SQ7 swój sprint od “zera do setki” wykonuje w zaledwie 4,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi aż 250 km/h.

Mercedes-Benz Klasy X

Audi SQ7 po faceliftingu

Nadwozie pojazdu uległo sporemu odświeżeniu. Od razu rzuci nam się w oczy przemodelowany przód z nowym, dużym grillem i charakterystycznymi reflektorami HD Matrix LED. Podobnym zmianom poddano tył pojazdu. Znajdziemy tu także nowe reflektory oraz odświeżony zderzak. Większość zmian stylizowana jest na nowszym modelu z Ingolstadt – Audi Q8. Dużym zmianom poddano także wnętrze kokpitu, które podobnie jak nadwozie czerpie pomysły z nowszych Audi. Audi SQ7 otrzymało zupełnie nowy dwuekranowy system multimedialny MMI, najnowsze wirtualne zegary, które wejdą w skład standardowego wyposażenia pojazdu oraz wyświetlacz przezierny. Przedłużyła się także lista wyposażenia modelu, na której znajdziemy dodatkowe systemu zapewniające komfort kierowcy i bezpieczeństwo jazdy.

Audi SQ7 należy do najbardziej prestiżowych i cieszących się największym zainteresowaniem SUV-ów od niemieckiego koncernu. Nie jest więc żadnym zaskoczeniem, że bawarska marka postanowiła odmłodzić model. Choć jest to zaledwie facelifting, to ciekawi nas kiedy pojazd doczeka się kolejnej generacji oraz co ona za sobą przyniesie.