PODZIEL SIĘ
BMW M3

Nowe BMW M3 mogliśmy już podziwiać na zdjęciach szpiegowskich. Poprzednia wizualizacja prezentowała model dość przeciętnie. Najnowsze zdjęcia ukazują kolejną zmianę wyglądu projektu.

BMW coraz częściej eksperymentuje z wyglądem grilla, którego nerkowaty kształt był od zawsze znakiem rozpoznawczym bawarskiej marki. W kilku ostatnich modelach mogliśmy zobaczyć wszelakie wariacje jego wyglądu od bardzo wąskiego w Z4 po nieproporcjonalnie wielkie w modelach serii 7 i X7. W najnowszym BMW M3 możemy dojrzeć kolejny dość odważny pomysł BMW, który może budzić mieszane odczucia.

Wizualizacja od Kolesa

BMW M3
Wizualizacja Kolesa
Nowy grill

Na zdjęciach szpiegowskich prototypu od razu rzuci nam się w oczy ogromny grill, który nachodzi na praktycznie całą wysokość zderzaka. Jest to odważny ruch bawarskiej marki, która od lat była kojarzona z nerkowatym kształtem atrapy chłodnicy. Nowe BMW M3 na wizualizacjach nie wygląda zbyt dobrze. W poprzednich renderach wykonanych przez Kolesa projekt wypadał co najwyżej przeciętnie. Natomiast nowa w wykonaniu Bimmerpost prezentuje się wręcz fatalnie.

Nowe BMW M3 i M4 mają zadebiutować dopiero w połowie 2020 roku. Pod ich maską znajdziemy 6-cylindrowy silnik o pojemności 3 litrów. Będzie on generował moc 480 KM natomiast w wersji Competition ciut więcej, a mianowicie 509 KM. Dodatkowo krążą pogłoski, że BMW M3 będzie także dostępne z napędem na tylną oś oraz manualną skrzynią biegów. Niestety w tym przypadku moc silnika zostanie zredukowana do 460 koni mechanicznych.