PODZIEL SIĘ
Seat Tarraco
Fot. Seat

Nadciąga najnowszy model od hiszpańskiego koncernu. Nowy Seat Tarraco będzie pierwszym siedmioosobowym SUV-em oferowanym przez Hiszpanów. Co takiego w nim znajdziemy i jak będzie wyglądał?

Najnowszy projekt od Seata ma nadawać kształt następnym modelom, które w przyszłości poszerzą gamę oferowanych przez koncern pojazdów. Seat Tarraco będzie mógł zmieścić w swoim wnętrzu aż siedem osób i może pochwalić się pojemnym bagażnikiem. Gdy złożymy trzeci rząd siedzeń otrzymamy 700 l pojemności, którą możemy dodatkowo powiększyć aż do 1920 l, co czyni model bardzo praktycznym. Tarraco przyciąga także uwagę swoim wyglądem, który zupełnie odbiega od pozostałych modeli Seata.

“Nowy Tarraco robi mocne pierwsze wrażenie ze względu na swoje doskonałe proporcje i elegancki, a jednocześnie sportowy design. Dostarcza powodów do dumy swoim mocnym przednim wyglądem, będącym zwiastunem stylistyki SEAT-a w przyszłości. W każdy projekt, który rozwijamy, wkładamy wiele miłości i pasji, w tym we wszystkie detale Tarraco, kierując się naszą filozofią: jeśli to dobrze wygląda, jest dobre” – powiedział Szef Biura Projektów SEAT-a Alejandro Mesonero.

Seat Tarrac został oparty na platformie MQB-A od grupy Volkswagen, która zapewnia szerszy rozstaw osi. Dodatkowym aspektem praktycznego SUV-a jest adaptacyjne zawieszenie DCC umożliwiające dobór trybu jazdy w zależności od preferencji kierowcy. Oczywiście można także zaufać systemowi, który dobierze najtrafniejszą opcję w zależności od nawierzchni i stylu jazdy.

Co kryje Seat Tarraco?

Pod maską nowego SUV-a będziemy mogli znaleźć kilka jednostek napędowych. Pierwszą z nich jest czterocylindrowy 1,5-litrowy silnik TSI generujący moc 150 KM połączony z sześciobiegową manualną skrzynią biegów oraz napędem na przednią oś. Drugą jednostką oferowaną przez producenta jest motor 2.0 zapewniający moc 190 KM. Będzie on połączony z siedmiobiegową skrzynią DSG oraz napędem na wszystkie koła. Ostatnią jednostką napędową będzie silniki 2.0 TDI generujący moc 150 bądź 190 KM. W przypadku słabszej wersji otrzymamy sześciobiegową skrzynię ręczną połączoną z napędem na przednią oś, bądź też siedmioprzekładniową skrzynię DSG z napędem 4Drive. Mocniejsza wersja silnikowa oferowane jest wyłącznie z 7-biegową skrzynią DSG oraz napędem na wszystkie koła.

Seat Tarraco
Fot. Seat
Pakiet systemów

Seat Tarraco może pochwalić się dość obszerną listą systemów bezpieczeństwa. Znajdziemy na niej między innymi system powiadamiania ratunkowego eCall, który w razie wypadku automatycznie wezwie pomoc. Dzięki korzystaniu z lokalizacji GPS system automatycznie namierza pojazd i wysyła współrzędne odpowiednim służbą. Kolejną pozycją na liście jest systemy ochrony pasażerów Pre-Crash Assist, który zadziała podczas awaryjnego hamowania. Samochód automatycznie wykrywa niebezpieczeństwo wypadku i samoczynnie napina pasy, zasuwa szyby oraz zamyka szyberdach. Dodatkowym atutem pojazdu jest system Rollover Assist, który aktywuje się dopiero po przewróceniu się pojazdu. Samochód automatycznie wykonuje połączenie alarmowe, wyłącza silnik, odblokowuje drzwi oraz włącza światła awaryjne. Oprócz systemów zapewniających bezpieczeństwo znajdziemy też te, które wspomagają kierowcę. Mianowicie asystent jazdy w korku i asystent utrzymujący auto na zajmowanym pasie ruchu, a także system kontroli odstępu Front Assist z funkcją automatycznego hamowania. Warto także dodać, że Seat Tarraco otrzymał komplet pięciu gwiazdek podczas testów Euro NCAP.