PODZIEL SIĘ
BMW M8 jako Safety Car

Bawarska marka już od dłuższego czasu współpracuje z MotoGP i dostarcza pojazdów bezpieczeństwa na potrzeby wyścigów. Jak sprawdzi się BMW M8 jako Safety Car?

W nadchodzących wyścigach motocyklistów na tor wyjedzie specjalnie przystosowane BMW M8 Competition, które będzie pełniło funkcję pojazdu bezpieczeństwa. Jak łatwo można się domyśleć model został nieco zmieniony, aby spełnić standardy dla safety car. Od razu rzuci nam się w oczy ogromny spojler, który mogliśmy podziwiać w modelu BMW M8 GTE. Oprócz niego będziemy mogli dostrzec także dyfuzor wykonany z włókna węglowego oraz układ wydechowy z czterema końcówkami. Co ciekawe większość tych części możemy nabyć w zestawie M Performance.

W pojeździe bezpieczeństwa nie mogło także zabraknąć kilku elementów, których nie zdobędziemy w salonach. Mowa tu dokładnie o specjalnym systemie gaśniczym oraz specjalnym oświetleniu, a także klatce bezpieczeństwa, która wzbogaciła wnętrze pojazdu. Pod maską BMW M8 znajdziemy jednostkę napędową znaną z bazowej wersji modelu. Będzie to 4,4-litrowy motor V8 z podwójnym turbodoładowaniem generujący moc 625 KM połączony z 8-przekładniową skrzynią automatyczną M Steptronic oraz napędem na wszystkie koła.