PODZIEL SIĘ
BMW 330e Plug-In
Fot. BMW

Bawarska marka rozszerza swoją ofertę modeli z rodziny serii 3. Po praktyczniejszej odmianie Touring nadszedł czas na hybrydę. Oto nowe BMW 330e Plug-In.

W czerwcu BMW ujawniło kilka szczegółów dotyczących modelu Touring, o czym wcześniej pisaliśmy. Dowiedzieliśmy się wtedy, że do oferty serii 3 dołączy także hybryda, która została już oficjalnie zaprezentowana. Podstawową jednostką napędową nowego BMW 330e Plug-In będzie 2-litrowy silnik spalinowy TwinPower Turbo generujący moc 186 koni mechanicznych. Oprócz niego pojazd zostanie wyposażony w motor elektryczny o mocy 114 KM, zapewniając tym samym łączną moc 255 KM. Dodatkowo model otrzyma system XtraBoost, który uruchamia się po włączeniu trybu sport. Zapewni on na 10 sekund dodatkową moc wynoszącą 40 KM, co w ostatecznym rozrachunku zapewni pojazdowi na krótką metę moc prawie 300 koni mechanicznych.

BMW 330e Plug-In swój “sprint do setki” wykonuje w 5,9 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 230 km/h. Nie wiadomo jest jednak, czy dane te były zbierane przy wykorzystaniu systemu XtraBoost, czy też nie. Sam silnik elektryczny pozwala rozpędzić się maksymalnie do 140 km/h i zasilany jest bateriami 12 kWh, które przy pełnym naładowaniu pozwolą przejechać od 59 do 66 km. Model będzie oferował także pakiet wyposażenia M Sport, dzięki któremu otrzymamy adaptacyjne zawieszenie oraz hamulce z serii M. Niestety pakiet ten w żaden sposób nie wpłynie na osiągi pojazdu.

Latem przyszłego roku do BMW 330e Plug-In dołączy także jego praktyczniejsza wersja oznaczona szyldem Touring. Bawarska marka nie podała jeszcze oficjalnego cennika modelu, być może otrzymamy go podczas Frankfurt Motor Show odbywającego się na początku września.