PODZIEL SIĘ
Acura Type S Concept

Acura prezentuje swój najnowszy model podczas trwającego w Kalifornii Pebble Beach Concours d’Elegance. Acura Type S Concept ukazuje w jakim kierunku podążać będzie marka.

Pebble Beach to amerykański event podczas którego można podziwiać najnowsze modele marek działających na amerykańskim rynku motoryzacyjnym, jak i klasyki sprzed lat. Podczas tegorocznego wydarzenia wiele topowych firm prezentowało swoje projekty. Mogliśmy tam znaleźć między innymi Bugatti Centodieci, Lamborghini Aventador SVJ 63 Roadster czy Acura ze swoimi dwoma modelami: Type S Concept oraz 2020 NSX Indy Yellow Pearl. Acura należy do zespołu Honda Motor Company i produkuje luksusowe samochody skierowane na rynek amerykański. Choć w dużej mierze bazują one na pojazdach Hondy, to możemy w nich znaleźć bogatsze wnętrze i potężniejsze silniki, które nie muszą spełniać restrykcyjnych norm, tak jak ma to miejsce w Europie.

Acura Type S Concept

Acura Type S Concept jako przyszłość marki

Model ma ukazywać kierunek, w jakim będzie podążała submarka Hondy. Choć pojazd w założeniu ma być luksusowym sedanem, to możemy w nim dostrzec sportowe rysy. Mowa tu szczególnie o szerokim przednim zderzaku z dużą liczbą przetłoczeń, długiej masce, dużych wylotach powietrza oraz czterech końcówkach układu wydechowego. Samo nadwozie zostało polakierowane na niebieski kolor Double Apex Blue Pearl. Do momentu, w którym model trafi do salonów Acury minie jeszcze sporo czasu, lecz zapewne będzie to początek nowej linii pojazdów oznaczonej “eską”.

Szybciej od projektu Acura Type S Concept na rynek motoryzacji trafi 2020 NSX w kolorze Indy Yellow Pearl. Będzie to w pewnym stopniu powrót do korzeni marki. Sam model NSX miał kilkuletnią przerwę w produkcji i dopiero niedawno powrócił do oferty Acury, zaś kolor Indy Yellow Pearl był produkowany dla tego modelu w latach 1997-2003. Za samą farbę przyjdzie nam zapłacić okrągły tysiąc dolarów, co w porównaniu z bazową ceną samochodu wynoszącą 157 500 dolarów wydaje się stosunkowo mało. Potencjalni klienci mogą już składać zamówienia na 2020 NSX, a jego dostawy rozpoczną się w listopadzie bieżącego roku.