PODZIEL SIĘ
Hyundai i30 N Project C

Hyundai ogłosił specjalną odchudzoną edycję modelu i30 N, która będzie zdecydowanie szybsza od bazowej wersji. Oto nowy Hyundai i30 N Project C.

Model opatrzony dopiskiem Project C będzie zdecydowanie lżejszy od podstawowej odsłony pojazdu. Choć koreański producent nie podał dokładniej ilości zredukowanych kilogramów, to możemy sądzić, że pojazd został odchudzony o około 100 kilogramów. Tę znaczącą zmianę wagi Hyundai i30 N Project C zawdzięcza kilku elementom, które zostały wykonane z lekkich materiałów. Mowa tu szczególnie o masce, dachu, tylnym spojlerze, lusterkach, dyfuzorze oraz wykończeniu wnętrza kokpitu. Oprócz tego samochód został wyposażony w lekkie 19-calowe felgi o specjalnym wzorze, które będą dostępne tylko i wyłącznie w tym modelu.

Hyundai i30 N Project C

Napęd w Project C raczej niczym nas nie zaskoczy. Hyundai w oficjalnych materiałach nie informował o zmianie jednostki napędowej bądź jej modyfikacji. Możemy się stąd spodziewać 2-litrowego turbodoładowanego motoru generującego moc 275 KM oraz zapewniającego maksymalny moment obrotowy na poziomie 353 Nm, który będzie napędzał przednią oś pojazdu. Oficjalna premiera nowego pojazdu odbędzie się na początku września we Frankfurcie podczas targów motoryzacyjnych.

Model prezentuje się dość ciekawie i na pewno znajdzie on swoich wielbicieli. Na wielkość sprzedaży wpłynie także fakt, że jest to edycja limitowana, która nie zagości na długo na rynku motoryzacyjnym. Tajemnicą pozostaje natomiast fakt o ile polepszyły się osiągi pojazdu po tak znaczącym zredukowaniu masy. Odpowiedź na to pytanie zapewne usłyszymy dopiero podczas Motor Show we Frankfurcie.

Hyundai i30 N Project C