PODZIEL SIĘ
Mercedes EQV

Podczas targów motoryzacyjnych w Genewie Mercedes zaprezentował koncepcyjny model klasy V. Oto jak prezentuje się Mercedes EQV kilka tygodni przed premierą.

Wersja produkcyjna w dużej mierze przypomina tę koncepcyjną ukazaną w marcu podczas Genewa Motor Show, gdzie model był już prawie gotowy do produkcji. Producent zapewnił wtedy, że model trafi do sprzedaży w przeciągu kilku najbliższych miesięcy. W pojeździe dokonano tylko kilku kosmetycznych zmian. Zmieniono nieznacznie lampy oraz przemodelowano przedni zderzak.

Mercedes EQV

Mercedes EQV tuż przed premierą

Mercedes EQV będzie dostępny w dwóch wersjach: 7 i 8-osobowej. W pierwszej z nich znajdziemy sześć indywidualnych foteli plus miejsce dla kierowcy. Z kolei w drugiej odsłonie w ostatnim rzędzie siedzeń została wstawiona kanapa mogąca pomieścić trzy osoby. Pod maską samochodu klasy V znajdziemy silnik elektryczny o mocy 150 kWh zapewniający napęd na przednią oś. Pozwoli on rozpędzić pojazd do maksymalnie 160 km/h. Całość zasilana będzie bateriami o pojemności 90 kWh, które umożliwią przejechanie na jednym ładowaniu do 405 km. Model będzie obsługiwał standardowe ładowanie 11 kW, jak i szybkie ładowarki o mocy do 110 kW. W drugim przypadku ładowanie od 10 do 80 procent ma zajmować jedynie 40 minut.

W swoim wnętrzu Mercedes EQV nie zaskakuje niczym szczególnym. Znajdziemy tu wiele elementów występujących u pozostałych członków rodziny EQ. W kokpicie pojazdu znajduje się deska rozdzielcza producenta oraz system info-rozrywki MBUX z funkcją sterowania głosem. Oficjalna premiera modelu odbędzie się podczas wrześniowego Motor Show odbywającego się we Frankfurcie.