PODZIEL SIĘ
BMW X5 xDrive45e
Fot. BMW

BMW postanowiło uzupełnić swoją ofertę SUV-ów z rodziny X5 o wersję hybrydową z sześciocylindrowym silnikiem. Oto jak prezentuje się BMW X5 xDrive45e

Sercem nowej maszyny od BMW będzie sześciocylindrowy silnik benzynowy o pojemności 3 litrów generujący moc ponad 280 KM. Wspomagać go będzie elektryczny motor o mocy 100 KM, co razem zapewni pojazdowi moc 394 KM oraz maksymalny moment obrotowy na poziomie 600 Nm. Całość połączona będzie z napędem na wszystkie koła oraz ośmiostopniową skrzynią automatyczną. Swój sprint to “setki” BMW X5 xDrive45e wykona w 5,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna będzie wynosić 235 km/h.

BMW X5 xDrive45e zostało wyposażone w baterie o pojemności 24 kWh, które zapewnią pojazdowi stosunkowo duży zasięg. Na pełnym ładowaniu hybryda będzie mogła przejechać od 67 do 87 km. Jeśli chodzi o spalanie to prezentuje się ono bardzo dobrze. W zależności od stylu jazdy kierowcy, SUV będzie spalał od 1,2 do 1,9 l/100 km. Choć pomiary te zostały wykonane według WLTP, to należy pamiętać, że producenci w przypadku hybryd plug-in mierzą spalanie na pełnych akumulatorach. Oznacza to, że gdy skończy nam się prąd spalanie zdecydowanie wzrośnie. Mimo to wyniki robią bardzo pozytywne wrażenie. Tak pojemne baterie niosą także za sobą pewien minus. Mianowicie mowa tu o pojemności bagażnika, który w porównaniu z pozostałymi X5 jest o 150 l mniejszy i pomieści tylko 500 l bagażu.

  • Daniel Król

    elektryczność w BMW nadchodzi bmwclub.pl