PODZIEL SIĘ
Skoda Kamiq Monte Carlo
Fot. Skoda

Niedawno zadebiutował najmniejszy SUV w gamie czeskiego producenta, a już doczekał się swojej usportowionej wersji. Oto nowa Skoda Kamiq Monte Carlo, która zadebiutuje już w Frankfurcie.

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie są dla koncernów idealną okazją do zaprezentowania światu swoich najnowszych modeli. Skoda postanowiła, że to właśnie na nich zadebiutuje ich usportowiona wersja Skody Kamiq. Model ten jest najmniejszym SUV-em oferowanym przez czeskiego producenta, dzięki czemu idealnie nadaje się do miast. “ŠKODA KAMIQ jest zaprojektowana zgodnie z nowym językiem designu marki, który łączy w sobie funkcjonalność i emocjonalność. Czarne elementy wykończenia wersji MONTE CARLO podkreślają dynamikę modelu i jego sportowy charakter. To idealne połączenie designu nawiązujące do rajdowej tradycji ŠKODY oraz użyteczności miejskiego SUV-a” – mówi Oliver Stefani, szef designu Skoda Auto.

Usportowiona Skoda Kamiq Monte Carlo

Nasz wzrok od razu przyciągną czarne elementy nadwozia, które dodają pojazdowi ostrzejszego charakteru. Mowa tu o ramce grilla, elementach stylistycznych zderzaków, osłonie lusterek bocznych, relingach dachowych, progach bocznych oraz dyfuzorze. Pokrywę bagażnika będzie zdobił centralnie umiejscowiony napis Skoda. Całość dopełniają czarne 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich ze specjalnym wzorem, pakiet SUNSET z wyższym stopniem przyciemnienia szyb oraz panoramiczny dach.

Skoda Kamiq Monte Carlo

Pozytywne wrażenie robi także wnętrze kokpitu, które wkomponowuje się w sportowy charakter pojazdu. Znajdziemy tu fotele ze zintegrowanymi zagłówkami utrzymane w czerwono-czarnej kolorystyce. W podobnym stylu wykonana została wielofunkcyjna sportowa kierownica pokryta perforowaną skórą. Jest ona podobnie jak dźwignia skrzyni biegów oraz dźwignia hamulca ręcznego wykończona ozdobnymi czerwonymi szwami. Dynamicznego charakteru nadają także chromowane wykończenia nawiewów powietrza, ozdobne nakładki na pedały i czarna podsufitka. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy Skoda Kamiq Monte Carlo zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, a do pierwszych klientów trafi na początku przyszłego roku.