PODZIEL SIĘ
Lamborghini Sián

Lamborghini postanowiło wprowadzić na rynek swoją pierwszą hybrydę, która może pochwalić się dobrymi osiągami. Co takiego wyróżnia nowe Lamborghini Sián?

Pojazd pod względem technologii w dużej mierze bazuje na Aventadorze, w którym to znajdziemy tę samą jednostkę napędową. Pod maską Lamborghini Sián skrywa się 6,5-litrowe wolnossące V12, które poddano lekkim modyfikacją. Wprowadzono tytanowe kolektory ssące, a samą moc silnika podniesiono do 785 KM. Benzynową jednostkę napędową będzie wspomagał motor elektryczny na zasadzie miękkiej hybrydy. Oznacza to, że będzie on wspierał główny silnik przy niskich obrotach, ruszaniu oraz podczas jazdy przy bardzo niskiej prędkości np. przy parkowaniu. Moc zeroemisyjnej jednostki napędowej wynosi zaledwie 34 KM, co w połączeniu z silnikiem benzynowym daje łączną moc na poziomie 819 KM.

Lamborghini Sián

Lamborghini Sián może pochwalić się doskonałymi osiągami. Swój sprint do “setki” wykonuje w zaledwie 2,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 350 km/h. W porównaniu do modelu Aventador SVJ pojazd przyśpiesza z 70 do 120 km/h o 1,2 sekundy szybciej. Sporą nowością jest zastosowanie przez włochów akumulatorów z superkondesatorów zamiast tradycyjnych baterii litonowo-jonowych, które są 3 razy wydajniejsze przy tej samej masie.

Oficjalna premiera modelu nastąpi w połowie września podczas imprezy motoryzacyjnej we Frankfurcie. Nakład produkcyjny Lamborghini Sián wynosi zaledwie 63 egzemplarze, co nadaje mu ekskluzywnego i limitowanego charakteru. Niestety wszystkie egzemplarze znalazły już swoich właścicieli.

Lamborghini Sián