PODZIEL SIĘ
Nissan e-NV200

Poczta Polska ogłosiła przetarg na nowe samochody dostawcze. Wygrał go japoński koncern i już wkrótce Nissan e-NV200 trafi na ulice polskich miast.

Coraz więcej firm decyduje się wymieniać swoją flotę na pojazdy bardziej ekologiczne. Większość z  nich przestawia się na wersje elektryczne bądź też hybrydy. Do takich firm dołączyła Poczta Polska, która zamówiła 20 egzemplarzy elektrycznego Nissan e-NV200. Przetarg dotyczył pojazdów dostawczych o ładowności do 800 kg oraz DMC do 3,5 tony. W testach Poczty Polskiej oceniających właściwości jezdne, komfort jazdy, ergonomię obsługi, sposób ładowania akumulatorów i możliwą do przejechania liczbę kilometrów to właśnie Nissan e-NV200 okazał się najlepszy.

Nissan e-NV200 idealny do dużych miast

Samochód zeroemisyjny zmieści z tyłu 2 europalety, a łączna przestrzeń załadunkowa wynosi 4,2 m3. Ładowność pojazdu wynosi 742 kg, co powinno wystarczyć do sprawnego rozwożenia paczek na terenie dużych miast. Nissan e-NV200 został wyposażony w zestaw akumulatorów najnowszej generacji o pojemności 40 kWh, dzięki którym zasięg w cyklu mieszanym wynosi 200 km, zaś w cyklu miejskim aż 300 km. Dużą zaletą tego modelu jest możliwość szybkiego ładowania przy użyciu ładowarek CHAdeMO 50 kW. Dzięki nim naładujemy baterie do 80% w zaledwie 40-60 minut. Model wzbogaci flotę Poczty Polskiej w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie oraz Wrocławiu.

Elektryczne samochody dostawcze doskonale sprawują się na terenach dużych miast. Po pierwsze są bardziej ekologiczne i ograniczają emisję spalin oraz przyczyniają się do poprawy jakości powietrza w miastach. Po drugie znacząco obniżają koszty eksploracji i zapewniają wysoką funkcjonalność. Nic więc dziwnego, że coraz więcej dużych przedsiębiorstw decyduje się na ich zakup.

  • Antoni

    Samochody dostawcze są potrzebne nie tylko osobom dostarczającym paczki, ale również tym, którzy organizują przeprowadzkę. Buskulig to pozwala na wypożyczenie samochodów dostawczych na terenie Krakowa. Usługa dostępna jest w atrakcyjnych cenach, już od 99 zł. Firma posiada w swojej ofercie tylko nowe samochody, pochodzące z 2019 i 2020 roku. Auta są pod stałą kontrolą serwisów mechanicznych, co gwarantuje bezpieczeństwo.