PODZIEL SIĘ
Sygnalista

Na wirtualnym rynku możemy znaleźć przeróżne aplikacje stworzone przez najróżniejszych twórców. Niedawno wyszedł na świat Sygnalista, czyli aplikacja służąca do donoszenia na kierowców. Co ciekawe doczeka się wersji premium.

Aplikację znajdziemy zarówno w sklepach Apple jak i Google. Głównym celem sygnalisty jest zgłaszanie różnych form naruszania prawa. Od złego parkowania przez mowę nienawiści po łamanie przez kierowców przepisów drogowych. Sami twórcy nazywają swoje dzieło wstępem do nowej ery powinności obywatelskiej. Po pobraniu aplikacji będziemy mogli w zaledwie kilka sekund powiadomić odpowiednie służby o łamaniu prawa. Jest to proces zdecydowanie szybszy niż w przypadku standardowych procedur i o niebo prostszy.

Sygnalista

Jak działa Sygnalista?

Sam interfejs aplikacji jest bardzo prosty i przejrzysty, przez co praktycznie każdy może złożyć donos. Kilkoma kliknięciami możemy wybrać interesującą nas opcję – zgłosić zdarzenie, czy też skontaktować się z odpowiednimi służbami. Następnie aplikacja poprzez kilka dodatkowych kroków uszczegółowi zdarzenie i pomoże nam złożyć donos. Sygnalista umożliwia dodawanie do zgłoszenie zdjęć, filmów, lokalizacji zdarzenia oraz opisu, dzięki czemu możemy w pełni wykazać nasze oburzenie zaistniałą sytuacją. Warto wspomnieć, że sloganem aplikacji jest hasło “Czyń dobro – donoś”. Jest to dość kontrowersyjne zestawienie, zwłaszcza że donos może kojarzyć się z poprzednim ustrojem.

Aplikacja jest dostępna za darmo, a przez pierwsze 90 dni możemy korzystać ze wszystkich funkcji programu. Następnie pojawią się pewne płatne opcje, które będą od nas wymagały opcji premium, nad którą nadal trwają prace. Krótko mówiąc dla tych, którym nie wystarczy darmowa edycja i pragną wydać pieniądze na rozwijanie swojej pasji donoszenia na innych, to wersja premium będzie spełnieniem marzeń. Ciekawe czy płatna odsłona aplikacji będzie obejmowała ranking największych donosicieli lub będzie posiadała opcję pochwalenia się na forach społecznościowych swoją “powinnością obywatelską”