PODZIEL SIĘ
Hyundai i10N

Nowa generacja i10 została zaprezentowana zaledwie kilka dni temu, a już wiadomo, że doczeka się usportowionej wersji. Oto Hyundai i10N na wizualizacji. 

Oficjalnie nikt jeszcze nie powiedział, że Hyundai pracuje nad mocniejszą wersją popularnego modelu i10. Koreańskiemu koncernowi nie udało się uniknąć wzroku szpiegów motoryzacyjnych, którzy przypatrzyli zakamuflowany prototyp Hyundai i10N pod koniec zeszłego miesiąca.

Nowoczesny design to coś co zdecydowanie wyróżnia nadchodzący i10. Jego styl będzie idealnie pasował do usportowionej wersji, która doczeka się kilku zmian. Przemodelowane zostały zderzaki, a zawieszenie znacząco obniżone. Całość dopełniają większe 19-calowe felgi oraz jasnoniebieski kolor nadwozia będący znakiem rozpoznawczym dla wersji “N”. Wizualizacje pojazdu na podstawie zdjęć szpiegowskich przygotował X-Tomi Design i można powiedzieć, że prezentuje się na nim doskonale. Możemy się spodziewać, że Hyundai i10N zostanie wyposażony w trzycylindrowy silnik generujący około 140 KM zapewniający napęd na przednią oś.

Głównym konkurentem koreańskiego modelu będzie Volkswagen Up! GTI. W jego przypadku otrzymamy ciut słabszy, umieszczony z tyłu 1-litrowy trzycylindrowy motor o mocy 120 KM przekazujący napęd na tylną oś. Zapewne zarówno jeden jak i drugi model znajdzie chętnych na swój zakup. Choć osobiście uważam, że to jednak Volkswagen może przyciągnąć w Polsce szersze grono klientów. Marka cieszy się w naszym kraju zdecydowanie większą popularnością do koreańskiego producenta.

Volkswagen Up! GTI

Volkswagen Up! GTI