PODZIEL SIĘ
Volkswagen ID.3 1ST

Volkswagen ID.3 1ST cieszy się ogromną popularnością. Choć model nie jest jeszcze produkowany to już doczekał się ponad 30.000 rezerwacji. Co takiego go wyróżnia?

Pojazd ten jest pierwszym modelem oferowanym przez Volkswagena z wyłącznie elektrycznym napędem. To właśnie dzięki niemu niemiecki koncern chce sprawić, aby pojazdy zeroemisyjne stały się atrakcyjne i przystępne cenowo. “Jeszcze przed rozpoczęciem IAA zrealizowaliśmy nasz cel i przyjęliśmy 30.000 rezerwacji na ID.3 1ST. Sukces ten pokazuje, że ID.3 pojawia się we właściwym momencie. Coraz więcej ludzi zamierza przesiąść się do samochodów elektrycznych.” podkreśla Jürgen Stackmann, Członek Zarządu Volkswagena ds. Sprzedaży, Marketingu i After Sales.

Volkswagen ID.3 1ST

Volkswagen ID.3 1ST może pochwalić się bardzo dobrym zasięgiem dochodzącym do 420 km. A wcześniejsza jego rezerwacja wiąże się ze sporymi profitami dla kupujących. Otrzymają oni możliwość bezpłatnego zasilenia auta energią elektryczną do poziomu maksymalnie 2.000 kWh na wszystkich publicznych stacjach ładowania umożliwiających korzystanie z aplikacji Volkswagena WeCharge. W tym także tych, które działają w europejskiej sieci IONITY, której to niemiecki koncern jest udziałowcem i oferuje prąd ze źródeł odnawialnych. Według założeń produkcja ID.3 miała nie naruszać ogólnego bilansu dwutlenku węgla. Oznacza to, że w dużej mierze wykorzystywano energię wytworzoną ze źródeł odnawialnych. Oczywiście pewnego poziomu emisji CO2 nie udało się uniknąć w procesie produkcji samochodu. Volkswagen postanowił to zrekompensować poprzez uczestnictwo w certyfikowanych projektach służących ochronie klimatu.

Produkcja Volkswagena ID.3 rozpocznie się już pod koniec bieżącego roku, a pierwsza egzemplarze trafią do swoich właścicieli w połowie 2020 roku. Ceny modelu zaczynają się już od 130 000 złotych za wersję o zasięgi do 330 km. Jeżeli interesuje cię zakup  ID.3 1ST Edition, bądź bazowego modelu ID.3 możesz to zrobić podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie bądź też poprzez portal producenta.

Volkswagen ID.3