PODZIEL SIĘ
Alpina B3 Touring

Alpina B3 Touring doczekała się swojej oficjalnej premiery podczas trwającego Frankfurt Motor Show. Model zachwyca swoim wyglądem i osiągami.

Niemieckie targi motoryzacyjne trwają w najlepsze i mogliśmy już podziwiać wiele nowych modeli pojazdów. Alpina także postanowiła dorzuć do puli swoje “trzy grosze” i zaprezentowała model B3 Touring. Trzeba przyznać, że prezentuje się dosyć imponująco.

Sercem maszyny jest zmodernizowany 3-litrowy silnik zaczerpnięty z BMW Serii 3. Koncern postanowił wziąć go na warsztat i podkręcić jego moc. Do jednostki dołożony został układ twin-turbo, wprowadzone zostało nowe oprogramowanie sterujące pracą silnika i dodano wydajniejszy system chłodzenia. Pozwoliło to osiągnąć jednostce napędowej w B3 Touring moc 468 koni mechanicznych przy 3000 obr/min oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Motor współpracuje z 8-biegową przekładnią automatyczną, której Alpina dodatkowo skróciła czas zmiany biegu. Całość współpracuje z napędem na wszystkie koła xDrive. Warto także wspomnieć, że na pokładzie samochodu został zamontowany elektronicznie sterowany mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu na tylnej osi, zapewniający lepszą przyczepność.

Alpina B3 Touring

Alpina B3 Touring potrafi rozpędzić się maksymalnie do 300 km/h, niestety koncern nie podał oficjalnego czasu, w jakim pierwsza setka wskoczy na licznik. Zamiast tego Alpina pochwaliła się najnowocześniejszą technologię oczyszczania spalin, która zapewnia optymalną równowagę pomiędzy osiągami, zużyciem paliwa oraz emisją zanieczyszczeń do atmosfery. Według WLTP samochód spala średnio 11,1 litra na 100 km i emituje 252 g/km CO2.

Zamówienia na Alpina B3 Touring można składać już w pierwszym kwartale przyszłego roku, a pierwsze egzemplarze trafią do swoich właścicieli po około 6 miesiącach.

Alpina B3 Touring