PODZIEL SIĘ
Audi RS7 Sportback

Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie mogliśmy podziwiać zarówno nowe Audi RS6 Avant oraz RS7 Sportback. Oba modele otrzymają hybrydową wersję Performance typu plug-in.

W coraz nowszych generacjach RS6 i RS7 były do siebie bardzo podobne, a teraz są niemal już identyczne. Dzielą ze sobą zarówno pakiety stylistyczne, gadżety jak i jednostkę napędową. W obu przypadkach mamy do czynienia z potężnym 4-litrowym V8 z podwójnym turbodoładowaniem i systemem mild-hybrid.

Oficjalnie podczas premiery nowych modeli nikt nie mówił o planowanych potężniejszych wariantach. Dziennikarzom z Road & Track udało się wyciągnąć kilka dodatkowych informacji od Olivera Hoffmana. Podczas wywiadu potwierdził, że Audi pracuje nad wariantem Performance, a także, że koncern pracuje nad hybrydowymi modelami typu Plug-In, które wzbogacą gamę RS. Możemy sądzić, że obie informacje będą dotyczyły tego samego modelu. Oznacza to, że zarówno RS6 Performance jak i RS7 Performance będą korzystały z tej samej jednostki napędowej, która zostanie sprzężona z silnikiem elektrycznym. Możemy się spodziewać, że otrzymają one zestaw podobny do tego z A7 Sportback 55 TFSIe. Oznaczałoby to, że potężne V8 otrzyma wsparcie w postaci 143 konnego silnika elektrycznego, który zasilać będą baterie o pojemności 14,1 kWh.

Po więcej informacji zapewne przyjdzie nam czekać aż do listopada. Dobrą okazją do bliższego przedstawiania swoich planów będzie Los Angeles Auto Show. Podczas tego wydarzenia Audi zaprezentuje model e-tron Sportback oraz RS Q8.

Audi RS7 Sportback