PODZIEL SIĘ
Mercedes-AMG GT Black Series
Fot. Motor1

Tobias Moers zdradził, że nowy Mercedes-AMG GT Black Series otrzyma nietypową jednostkę napędową. Co to będzie?

Frankfurt Motor Show obfituje w premiery najnowszych modeli oraz pokazy samochodów koncepcyjnych. Nie zabrakło także czasu na wywiady z szefami różnych marek. Szef Mercedes-AMG, Tobias Moers w wywiadzie z Which Car zdradził, że najnowsze GT Black Series otrzyma specyficzną jednostkę napędową.

Model zostanie wyposażony w potężny 4-litrowy silnik V8 twin-turbo, lecz nie będzie to znane M178 V8, którego dotychczas używał koncern. Moers oświadczył, że pojazd otrzyma silnik “nietypowy dla AMG” i mamy spodziewać się czegoś zupełnie innego niż dotychczas. Dodatkowo podkreślił, że nigdy wcześniej Mercedes nie zrobił czegoś takiego z jednostką napędową. Niestety to wszystko co powiedział dziennikarzom w wywiadzie.

Czym nas zaskoczy

Z wcześniejszych pogłosek wiemy, że układ napędowy pojazdu ma generować podobną moc co Porsche 911 GT2 RS. Oznacza to, że powinniśmy spodziewać się mocy około 700 koni mechanicznych generowanej przez silnik spalinowy. Po słowach Moersa możemy sądzić, że nie będzie to jakaś zwykła hybryda, tylko coś zupełnie nowego, co Mercedes-AMG pragnie zachować jak najdłużej w tajemnicy. GT Black Series otrzyma także zupełnie nowe zawieszenie oraz lepsze pod względem aerodynamiki nadwozie. Według koncernu zmiany są tak rozległe, że model zaledwie w małych stopniu będzie nawiązywał do Mercedesa-AMG GT R. Dodatkowo marka uważa, że ich samochód może powalczyć z Porsche 911 GT2 RS MR o rekord prędkości na torze Nurburgring. Aktualnie wynosi on 6 minut i 40,3 sekundy.

Jak na ten moment nie znamy dokładniej daty premiery nowego Mercedesa-AMG GT Black Series. Zadebiutuje on najprawdopodobniej w połowie przyszłego roku.

Mercedes-AMG GT Black Series na zdjęciach szpiegowskich od Motor1