PODZIEL SIĘ
By Bartosz Kaźmierczak

Zaprezentowane podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie BMW Concept 4 mogłoby wyglądać zdecydowanie lepiej z mniejszym grillem. A co gdyby otrzymało ten element z Serii 8? 

BMW Concept 4, które zostało pokazane we Frankfurcie z pewnością nie należy do najlepiej prezentujących się modeli jakie mogliśmy tam zobaczyć. Nieproporcjonalnie wielkie i nienaturalne nerki, zajmujące cały przedni pas, z pewnością nie pasują do reszty pojazdu. Gdyby przemodelować cały przód samochodu moglibyśmy uzyskać model przyciągający uwagę swoim wyśmienitym wyglądem, a nie dziwaczną atrapą chłodnicy. Przedpremierowe wizualizacje nie napawały optymizmem, a wielkie nerki zostały przyjęte z mieszanymi uczuciami przez fanów marki. Niestety na żywo wygląda on jeszcze gorzej. A co gdyby dokonać drobnej zmiany i wstawić zamiast nich grilla żywcem wyciągniętego z Serii 8?

Efekt takiej podmianki możemy podziwiać dzięki pracy jednemu z uzdolnionych grafików. Bartosz Kaźmierczak stworzył własną wizualizację tego modelu. Osobiście uważam, że jego kreacja zdecydowanie lepiej pasowałaby do niemieckiej marki, niż ta przygotowana przez profesjonalnych projektantów z BMW. Mniejszy i proporcjonalny grill z Serii 8 idealnie wpasował się w BMW Concept 4 i nadał mu zdecydowanie lepszego wyglądu. Dla porównania przyjrzyjmy się obu projektom.

BMW Concept 4

BMW Concept 4

Wizualizacja Bartosza Kaźmierczaka
Wizualizacja od Bartosza Kaźmierczaka