PODZIEL SIĘ
Ferrari F8 Spider
Fot. Ferrari

Ferrari po pół roku od premiery F8 Tributo wprowadza do swojej oferty jego wersję pozbawioną stałego dachu. Poznajcie Ferrari F8 Spider.

Od targów motoryzacyjnych w Genewie minęło już sporo czasu. To właśnie na nich oficjalnie zadebiutowało F8 Tributo będące następcą dla modelu 488. Teraz nadszedł czas, aby oferta F8 wzbogaciła się o wersję pozbawioną stałego dachu. Do gamy wkracza potężne Ferrari F8 Spider. W obu modelach pracuje ta sama jednostka napędowa. Mowa tu o 3,9-litrowym silniku V8 generującym moc 720 KM oraz zapewniającym maksymalny moment obrotowy na poziomie 770 Nm. Pozwala on zarówno Tributo jak i Spiderowi osiągnięcie pierwszej setki po zaledwie 2,9 sekundy. Z kolei w wersji bez stałego dachu 200 km/h pojawi się na liczniku po 8,2 sekudy, czyli o 0,4 s wolniej niż w bazowej wersji. Ferrari F8 Spider będzie mógł rozpędzić się maksymalnie do 340 km/h.

Ferrari F8 Spider
Fot. Ferrari

Model, podobnie jak jego starsi bracia 458 Spider oraz 488 Spider, posiada twardy, składany dach, który chowa się tuż przed komorą silnika. Warto dodać, że proces jego składania trwa 14 sekund i można to zrobić do prędkości 45 km/h. Zmiany konstrukcyjne w znaczący sposób wpłynęły na wagę pojazdu. Dodatkowe usztywnienie oraz składany dach dociążyły pojazd o dodatkowe 70 kg.

Ferrari F8 Spider trafił już do sprzedaży, a co za tym idzie możemy go nabyć w salonach Ferrari oraz u prywatnych doradców. Do swoich pierwszych klientów model trafi jeszcze w tym roku.

Ferrari F8 Spider