PODZIEL SIĘ
Volkswagen Passat GTE

Volkswagen Passat GTE doczekał się kilku poprawek oraz potężniejszych akumulatorów. Przyjdzie nam za niego zapłacić prawie 170 000 złotych.

Największą i najważniejszą zmianą w Passacie GTE są potężniejsze akumulatory. Nowe baterie o pojemności 13 kWh zastąpiły zdecydowanie słabsze poprzedniczki o pojemności 9,9 kWh. Co za tym idzie zasięg hybrydy nieznacznie wzrósł – z 50 do 70 km na samym prądzie. Jako że są to liczby podane wg NEDC możemy się spodziewać, że w rzeczywistości zasięg ten będzie niższy. Po przeliczeniu na normy WLTP wartość ta powinna wynosić około 55 km. Pod maską Volkswagena znajdziemy układ napędowy złożony z silnika 1.4 TSI oraz elektrycznego motoru, które razem dostarczają 218 KM mocy.

Volkswagen Passat GTE

Oprócz tego odświeżono nadwozie oraz zmodernizowano wnętrze. W kokpicie znajdziemy nową kierownicę, duży 9,2 calowy ekran wkomponowany w konsolę centralną oraz nową wersję wirtualnych zegarów. Ekran obsługuje najnowszą wersję systemu multimedialnego, która dodatkowo oferuje zaawansowanego asystenta głosowego. Aktualizacji poddano także listę pokładowych systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy.

Za nowy Volkswagen Passat GTE przyjdzie nam zapłacić prawie 170 000 tysięcy złotych. Dokładnie mówiąc sedan będzie kosztował 169 900 złotych, jeżeli zdecydujemy się na zakup samochodu w wersji kombi będziemy musieli zapłacić ciut więcej. Cena praktyczniejszej odsłony modelu będzie wynosić 175 290 złotych.

Volkswagen Passat GTE