PODZIEL SIĘ
Fiat Panda Trussardi

Wiele marek zaprezentowało swoje modele podczas imprezy motoryzacyjnej we Frankfurcie. Fiat uznał natomiast, że lepszą okazją będzie Milan Fashion Week. Oto nowy Fiat Panda Trussardi.

Fiat Panda, choć produkowany jest w aktualnej wersji od 2011 roku, to nadal znajduje chętnych na zakup. Koncern postanowił go lekko odmłodzić i nadać bardziej ekskluzywnego charakteru. Co ciekawe został zaprezentowany w Mediolanie podczas corocznego tygodnia mody.

Fiat Panda Trussardi został oparty na uterenowionej wersji City Cross. Znajdziemy w nim m.in. zwiększony prześwit oraz osłony chroniące przed porysowaniem. Pod maską znajdziemy tę samą jednostkę napędową, co w poprzedniej odsłonie, czyli silnik 1,2 l generujący moc 69 KM. Wszystkie zmiany kierowane były na wygląd pojazdu, a nie na osiągi, choć osobiście uważam, że nie zaszkodziłoby wprowadzić do modelu potężniejszy silnik.

Fiat Panda Trussardi

Elegancki Fiat Panda Trussardi

Nadwozie zostało “ubrane” w ekskluzywny lakier “cafe”, choć producent wprowadzi do oferty ten model także z innymi barwami karoserii. Trussardi może poszczycić się zdecydowanie elegantszym wnętrzem, niż miało to miejsce w poprzedniej odsłonie Pandy. Znajdziemy tu charakterystyczne logo w kształcie sylwetki charta, które zostało umieszczona na wielu elementarz wnętrza kokpitu. Znalazło się bowiem na obszytej skórą kierownicy, dywanikach podłogowych, pasach bezpieczeństwa i tapicerce ze skórzanymi wstawkami.

Tak jak wcześniej wspominaliśmy Fiat Panda Trussardi został zaprezentowany podczas corocznego festiwalu mody w Mediolanie – Milan Fashion Week. Nic więc dziwnego, że zmiany są tylko kosmetyczne, a sama nazwa podchodzi od domu mody. Warto także dodać, że ambasadorką modelu została artystka Ava Max. Fiat Panda Trussardi będzie kosztował 57 100 złotych, choć patrząc na moc pojazdu cena nie jest zbyt atrakcyjna. Taki koszt pojazdu wiąże się z jego unikalnością i ograniczoną liczbą egzemplarzy.

Fiat przedstawił także materiał video promujący model, w którym wzięła udział ambasadorka marki Ava Max:

Fiat Panda Trussardi