PODZIEL SIĘ
Robert Kubica

Robert Kubica oficjalnie ogłosił, że wraz z końcem sezonu Formuły 1 opuści zespół Williamsa.

Podczas konferencji prasowej poprzedzającej Grand Prix Singapuru Robert Kubica oficjalnie powiedział, że wraz z zakończeniem aktualnego sezonu opuszcza barwy zespołu Williams.

“Chciałbym podziękować całemu zespołowi za dwa ostatnie lata i za umożliwienie mi powrotu do stawki Formuły 1. Miło spędziłem czas w ROKiT Williams Racing, zarówno jako kierowca rezerwowy, jak i wyścigowy w bieżącym sezonie. Jednak uważam, że nadszedł czas bym otworzył kolejny rozdział mojej kariery.” – Powiedział Robert

Polski kierowca dołączył do brytyjskiego zespołu po kilkuletniej przerwie spowodowanej tragicznym wypadkiem podczas rajdu Ronde di Andora w 2011. W 2018 roku został kierowcą rezerwowym, a podczas kolejnego sezonu zasiadł już w bolidzie jako podstawowy kierowca wyścigowy. W bieżącym sezonie zespół Williams nie może poszczycić się żadnymi sukcesami. Bolidy tej drużyny dość kiepsko sprawują się na torach i okupują miejsca w dolnej część stawki. Sam Robert Kubica także nie może wrócić do swojej formy i regularnie przegrywa ze swoim kolegą z zespołu George’em Russellem. Lecz to właśnie do Polaka należy jedyny punkt zdobyty przez brytyjski zespół w bieżącym sezonie.

“Chciałabym podziękować Robertowi za jego ciężką pracę i respektuję jego decyzję o opuszczeniu zespołu po sezonie 2019. Był on ważna częścią zespołu, zarówno jako kierowca rozwojowy i rezerwowy oraz wyścigowy. Dziękujemy mu za wysiłek w tych trudnych sezonach i życzymy powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach.” – Tak decyzję Roberta skomentowała Claire Williams pełniąca obowiązki szefa zespołu.