PODZIEL SIĘ

Jak na ten moment najmocniejszą wersją BMW X7 jest M50i generująca aż 530 KM. Być może niedługo do oferty dołączy także niepotwierdzone jeszcze X7 M60i z mocą ponad 600 KM.

BMW X7 jest największym SUV-em znajdującym się w ofercie bawarskiej marki. Gama dostępnych silników jest bardzo szeroka. Składa się z pięciu jednostek napędowych – trzech benzynowych oraz dwóch diesli. W każdym z nich otrzymamy napęd na wszystkie cztery koła, a ich moc wynosi od 265 KM do aż 530 KM. Tak jak wcześniej wspomniałem najpotężniejszą wersją jest M50i, w której pierwsza setka na liczniku wskoczy zaledwie po 4,5 sekundy, co jak na taką masę pojazdu jest imponujące. Nad mocniejszym modelem pracuje Alpina, która chce podkręcić moc silnika do ponad 600 KM. Jednak nadal to będzie ta sama jednostka napędowa – 4,4-litrowe V8.

Potężniejszy silnik w planach?

Możemy sądzić, że w najbliższym czasie oferta BMW X7 wzbogaci się o wersję wyposażoną w potężniejszy motor. Jeden z forumowiczów Bimmerpost, specjalista od oprogramowania samochodów marki BMW dokonał ciekawego odkrycia. W systemie odnalazł zestaw zegarów z emblematem X7 M60i. Patrząc na inne wersje modelu i ich nazwy, możemy sądzić, że ten wariant wyposażony byłby w potężny 6,6-litrowy silnik V12 z M760iL o mocy ponad 600 KM.

BMW nie potwierdziło informacji o X7 M60i, ani o ewentualnym zastosowaniu silnika V12. Wiemy, że marka rezygnuje z tak potężnych jednostek napędowych w nowych modelach. Pewne jest, że tego motoru z powodu zbyt dużej masy nie otrzyma Seria 8. Podobne kroki poczyniła także konkurencja. Dla przykładu Mercedes-AMG wycofał tę jednostkę napędową z oferty pod koniec zeszłego roku.

BMW X7