PODZIEL SIĘ
Plany Audi

Wiele marek coraz częściej stawia na pojazdy zeroemisyjne oraz hybrydy. Do największych z nich należy niemiecki koncern, elektryczne plany Audi zakładają szeroką elektryfikacje gamy.

Audi zakłada, że do 2025 roku w ich ofercie znajdzie się 30 zelektryzowanych modeli, w czym 20 z nich będzie w pełni elektrycznych. O ogromnym potencjale drzemiącym w niemieckim koncernie może świadczyć Audi e-tron, które zostało bardzo pozytywnie przyjęte przez rynek motoryzacji. Dodatkowo game modeli Audi wzbogaci w najbliższym czasie usportowiona wersja tego modelu oznaczona jako e-tron Sportback. Otrzymamy w nim opadającą linie dachu, mniej praktyczny bagażnik, a sam pojazd będzie mógł pomieścić zaledwie trzech pasażerów i kierowcę. Ma on zadebiutować podczas listopadowych targów w Los Angeles.

Plany Audi

Warto także dodać, że nie jest to jedyny elektryczny model szykowany przez Audi. W przyszłym roku będziemy mogli zobaczyć produkcyjne wersje konceptów Q4 e-tron oraz sedana e-tron GT. Pierwszy z nich będzie pomniejszoną wersją e-tron, zaś elektryczny sedan będzie dzielił część komponentów oraz płytę podłogową z Porsche Taycan .

Oprócz pojazdów w pełni elektrycznych Audi pracuje nad modelami hybrydowymi mild oraz typu plug-in. Świadczyć może o tym fakt, że Audi RS6 Avant oraz RS7 Sportback otrzymają wersję Performance, która będzie hybrydą typu plug-in, o czym niedawno pisaliśmy. Tak jak wcześniej wspomniałem Audi ma bardzo ambitne plany dotyczące elektryfikacji gamy modeli. Oprócz zapowiadanych 30 pojazdów zelektryzowanych, łączny ich udział w sprzedaży wszystkich modeli Audi ma wynosić przynajmniej 40%.

Plany Audi
Audi e-tron GT