PODZIEL SIĘ
Chiron

Bugatti pracuje nie tylko nad super szybkim Chironem, ale także nad kolejnym ciekawym samochodem. Zapewne nie będzie to SUV, ale przyjdzie nam za niego zapłacić około milion dolarów.

Pogłoski o nowym modelu docierają do nas od dłuższego czasu. Do niedawna marka poszukiwała odpowiedniego finansowania dla swojego nadchodzącego projektu, ale wszystko wskazuje na to, że rozpoczęto już prace nad nowym modelem. Szef firmy, Stephan Winkelmann w ostatnim wywiadzie zdradził kilka ciekawych informacji o nowym samochodzie.

Portal CAR Magazine otrzymał potwierdzenie, że nadchodzący model nie będzie SUV-em oraz, że w najbliższym czasie marka nie planuje wzbogacić swojej oferty o limuzynę. Według najnowszych doniesień model ten ma trafić do gustu kierowców, którzy cenią sobie wysoką pozycję siedzenia za kierownicą. Oznacza to, że nowe Bugatti może być crossoverem, bądź też modelem o podobnej sylwetce.

Niemniej jednak samochód, jak przystało na tę markę, nie będzie należał do najtańszych. Według Winkelmanna za nowy model przyjdzie nam zapłacić około miliona dolarów. W porównaniu z pozostałymi francuskimi hipersamochodami znajdującymi się na rynku nie jest to cena zbyt wygórowana. Bugatti planuje, aby ich najnowsze dziecko trafiło na rynek motoryzacyjny w 2023 roku, zaś jego produkcja byłaby ograniczona do zaledwie 800 egzemplarzy na rok.

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron