PODZIEL SIĘ
Mercedes-AMG GT Black Series

Do tej pory Mercedes-AMG GT Black Series mogliśmy zobaczyć tylko i wyłącznie na zdjęciach szpiegowskich z typowym kamuflażem. Dzięki najnowszej wizualizacji możemy podziwiać model w pełnej okazałości. Oto jak się prezentuje.

Do niedawno mało wiedzieliśmy o nadchodzącym projekcie. Na zdjęciach szpiegowskich, mimo intensywnej siatki kamuflującej widzieliśmy, że GT będzie miał bardzo agresywny wygląd. Carlifestyle postanowiło popracować trochę nad zdjęciami i cyfrowo usunąć kamuflaż. Efekt prac mogliśmy ujrzeć na ich instagramowym profilu. Mercedes-AMG GT Black Series przykuwa uwagę swoim sportowym designem oraz agresywnym charakterem. Od razu rzucą nam się w oczy masywne zderzaki, ogromne wyloty powietrza oraz dodatki wykonane z nagiego włókna szklanego. Z kolei tył pojazdu zdobią cztery potężne końcówki wydechu oraz pokaźnych rozmiarów dyfuzor. Dodatkowej pikanterii dodają ogromne felgi oraz niewielki prześwit, który idealnie wkomponowuje się w styl pojazdu.

Mercedes-AMG GT Black Series

Potężny silnik, który będzie inny niż wszystkie.

Niedawno pisaliśmy, że Mercedes-AMG GT Black Series otrzyma nietypową jednostkę napędową. Będzie to 4-litrowy silnik V8 twin-turbo, lecz nie typowy M178 V8, z którego dotychczas korzystała marka. Według szefa marki – Moersa, samochód otrzyma silnik “nietypowy dla AMG” i będzie to coś zupełnie innego niż dotychczas. Dodał także, że Mercedes nigdy nie zrobił czegoś podobnego z jednostką napędową. Niestety nic więcej nie zdradził i nadal trzyma świat motoryzacji w niepewności.

Z wcześniejszych informacji wiemy, że model będzie oferował podobną moc, co Porsche 911 GT2 RS. Czyli możemy się spodziewać około 700 KM mocy. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie to pojazd hybrydowy tylko typowo spalinowy. Co ostatecznie znajdziemy pod maską, przekonamy się dopiero w najbliższym czasie.

Mercedes-AMG GT Black Series na zdjęciach szpiegowskich