PODZIEL SIĘ
Lamborghini Sián

To już jest pewne, Sián będzie jedyny w swoim rodzaju. Powstaje teraz pytanie: jak będzie wyglądać następca Lamborghini Aventador?

Włoski Sián zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie i jest pierwszą hybrydą tej marki. Pojazd może się pochwalić znakomitymi osiągami, a także ciekawym i niepowtarzalnym wyglądem, który przyciągał tłumy odwiedzających frankfurckie święto motoryzacji. Niestety model ma pozostać unikatowy i żaden inny projekt nie otrzyma podobnej linii designu. Informację tę przekazał w wywiadzie dla AutoCar sam Mitja Borkert – szef designu włoskiej marki

Jest to z pewnością duże zawiedzenie dla fanów producenta, którzy upatrywali w Lamborghini Sián zapowiedz nowego Aventadora. Być może model zaskoczy nas zupełnie innym, niesamowitym wyglądem. Następca Lamborghini Aventador będzie posiadał hybrydowy układ napędowy, taki, jaki został zastosowany pierwszy raz w Sián. Stąd też wielu ludzi pokładało w nim duże nadzieje.

Warto także dodać, że w dużej mierze model ten bazował właśnie na Aventadorze. Otrzymał tę samą jednostkę napędową, czyli 6,5-litrowe wolnossące V12, które zostało poddane lekkim modyfikacją. Ostatecznie motor generuje 785 KM oraz współdziała z silnikiem elektrycznym na zasadzie miękkiej hybrydy. Łącznie układ napędowy generuje 819 KM, co przekłada się na niesamowite osiągi. Pierwsza setka wskakuje na licznik w czasie poniżej 2,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna ma wynosić ponad 350 km/h. Swojego protoplastę Sián deklasuje w przyśpieszeniu z 70 km/h do 120 km/h. Zajmuje mu to o 1,2 sekundy mniej niż Aventadorowi SVJ.

Lamborghini Sián