PODZIEL SIĘ

Amerykańska firma tuningowa Hennessey weźmie na swój warsztat Porsche Taycan. Będzie to pierwszy tuningowany elektryk tego przedsiębiorstwa.

Firmy tuningowe stanowią ważną część świata motoryzacji, który z przyjemnością przyjmuje zmodyfikowane wersje modeli topowych marek. Do najbardziej znanych amerykańskich przedsiębiorców zajmujących się modyfikacją samochodów należy właśnie Hennessey. Firma ta lubuje się w pojazdach o potężnych, wielolitrażowych silnikach. Tym razem na jej warsztat nie trafi typowy samochód spalinowy, ale w pełni elektryczny model Porsche Taycan. Warto dodać, że Hennessey nigdy wcześniej nie zajmowało się pojazdem elektrycznym. Ukazuje to, że coraz więcej firm musi przestawić swoje tory na aktualne trendy.

Porsche Taycan niedawno zadebiutowało na rynku motoryzacyjnym, a do Stanów Zjednoczonych trafi dopiero w przyszłym roku. Z tego też powodu firma nie zajęła się jeszcze modelem. Wiemy, że początkowo amerykanie zabiorą się za wygląd pojazdu. Tuningu doczeka się nadwozie oraz wnętrze kokpitu, a całość dopełni zestaw nowych kół. Jeżeli jednak właściciele tego modelu zechcą podkręcić elektryczny układ napędowy, to firma nie widzi w tym żadnych przeszkód i chętnie się za to zabierze.

“Od jakiegoś już czasu planujemy zrobić coś z elektrycznymi pojazdami. Poczuliśmy, że nowe Porsche Taycan jest właściwym samochodem, z którym rozpoczniemy naszą przygodę z elektrykami. Prawie wszyscy nasi klienci nadal chcą surowych, mocnych silników spalinowych, jednak niektórzy z nich zaczęli kupować auta elektryczne, żeby służyły im jako typowe auta dnia codziennego. Nie zamierzamy przeprowadzić rewolucji na rynku samochodów elektrycznych, chcemy tylko sprawić, by były szybsze i fajniejsze” – Powiedział John Hennessey – właściciel Hennessey Performance Engineering.

Rynek motoryzacji wciąż idzie naprzód i wszystko na to wskazuje, że era samochodów elektrycznych zbliża się nieubłaganie. Dobitnie pokazały to targi motoryzacyjne we Frankfurcie, gdzie mogliśmy podziwiać wiele w pełni bądź częściowo elektrycznych modeli. Możemy się spodziewać, że niedługo do Hennessey dołączą także inne firmy tuningowe.

Porsche Taycan od Hennessey