PODZIEL SIĘ
Aston Martin DBX

Aston Martin DBX będzie pierwszym w historii marki SUV-em, a pod jego maską znajdziemy potężny silnik V8 o mocy 550 koni mechanicznych.

Premierowy SUV brytyjskiej marki zadebiutuje na rynku już w grudniu bieżącego roku i ma być nadzieją dla firmy. Aston Martin ostatnimi czasy nie może pochwalić się dobrą sytuacją finansową, stąd też przed DBX stawiane są bardzo wysokie wymagania. Musi on przyciągnąć rzeszę klientów oraz wygenerować spore zyski. Model będzie oferował potężną jednostkę napędową.

Aston Martin DBX z potężnym V8 pod maską

We wnętrzu tej bestii znajdziemy 4-litrowy motor V8 twin-turbo, który będzie generował moc 550 KM oraz zapewniał maksymalny moment obrotowy na poziomie 700 Nm. Jest to najpotężniejsza jednostka napędowa V8, jaką kiedykolwiek Aston Martin wyprodukował. Być może z czasem do oferty trafi także wersja wyposażona w jeszcze mocniejsze V12, choć informacja ta nie jest jeszcze potwierdzona.

Lecz to nie wszystko. Potężny silnik idzie w parze z dobrym układem kierowniczym oraz wydajnym układem hamulcowym. Marka pochwaliła się, że Aston Martin DBX może pokonywać zakręty z tą samą prędkością, co Aston Martin Vantage oraz będzie hamował tak samo wydajnie jak Superleggera DBS. Zgranie wszystkich tych cech umożliwiło SUV-owi pokonanie toru Nürburgring w czasie poniżej 8 minut.

“Skoncentrowaliśmy się na tym, aby kalibracja i dźwięk 4,0-litrowego V8 z podwójnym turbo zapewniały zarówno codzienną użyteczność, jak i wyrafinowanie, którego oczekują właściciele SUV-ów. Jednakże, skupiliśmy się również na dynamice jazdy, której wysoki poziom jest wizytówką naszej marki i która jest nieodłączną cechą każdego Astona Martin” – powiedział główny inżynier Aston Martin Matt Becker.

Pewne jest, że model zadebiutuje pod koniec bieżącego roku, lecz jego dokładna data premiery nie jest nam znana. Możemy być pewni, że jego debiut obije się głośnym efem w świecie motoryzacji.

Aston Martin DBX