PODZIEL SIĘ
BMW M5 CS

W internecie pojawiły się plotki, że powstanie najpotężniejsza wersja BMW M5, a pod jej maskę miałby trafić na nowo opracowany motor V8 generujący moc co najmniej 617 koni mechanicznych.

BMW M5 należy do modeli o dość długiej tradycji i znajduje się na rynku już od 35 lat. Jego najnowsza odsłona może pochwalić się niesamowitym wyglądem oraz potężną jednostką napędową. Istnieje duża szansa, że ten kultowy model otrzyma jeszcze potężniejsze wcielenie. BMWBlog otrzymał niepotwierdzoną informację, że za kilka lat do bawarskiej oferty może trafić BMW M5 CS.

Według opublikowanych informacji model ten zostałby wyposażony w opracowaną na nowo jednostkę napędową V8 z podwójnym turbo oznaczoną jako “S68”. Nie wiadomo jaką motor posiadałby objętość skokową, ale generowałby moc ponad 617 koni mechanicznych. Według źródła układ napędowy w BMW M5 CS zostałby zelektryfikowany, aby spełniać rygorystyczne normy emisji spalin, które wejdą w życie w przeciągu dwóch lat. Jak można się domyślić wprowadzenie takich zmian zajęłoby marce sporo czasu. Dlatego też nowe V8 powstałoby za jakieś 2-3 lata, a produkcja samego modelu zajęłaby znacznie dłużej.

Choć wszystkie te informacje to tylko pogłoski, to pochodzą one z BMWBlog. Plotki pochodzące z tego portalu bardzo często zostają z czasem potwierdzone, stąd też możemy sądzić, że rzeczywiście BMW planuje stworzyć wersję CS. Warto także wspomnieć, że bawarska marka testuje w terenie aktualną wersję BMW M5 poddaną faceliftingowi. Model został ostatnio przyłapany z kamuflażem na publicznych testach.

BMW M5 z kamuflażem